українська російська англійська
Схвалено Концепцію Державної програми утилізації озброєння, військової техніки та іншого військового майна до 2017 року
09.12.2012 | 10:09
Прес-служба Міністерства оборони

Уряд схвалив Концепцію Державної цільової оборонної програми утилізації озброєння, військової техніки та іншого військового майна (крім звичайних видів боєприпасів та компонентів рідкого ракетного палива) на 2013-2017 роки. Відповідне розпорядження було прийнято на засіданні Кабінету Міністрів України 5 грудня 2012 року.

Документ розроблено на виконання Плану організації підготовки актів, необхідних для реалізації Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про правовий режим майна у Збройних Силах України”.

Слід зазначити, що на цей час у Збройних Силах зберігається 15 тис. одиниць надлишкового озброєння та військової техніки, понад 81 тис. тонн військово-технічного майна, близько 1,1 тис. тонн небезпечних хімічних речовин, непридатних для використання за призначенням, які потребують утилізації.

Утримання зазначеного озброєння, військової техніки та військово-технічного майна призводить до перевантаження місць зберігання, потребує виділення значних людських і фінансових ресурсів, створює реальну загрозу виникнення техногенно-екологічних подій.

З метою вирішення цих проблем передбачається планомірне здійснення утилізації озброєння, військової техніки та іншого військового майна, яке не становить потребу Збройних Сил України і не користується попитом на внутрішньому та зовнішньому ринках, а також забезпечення знищення хімічних речовин на спеціалізованих підприємствах із дотриманням вимог екологічної безпеки.

Утилізація надлишкового озброєння, військової техніки і військово-технічного майна дозволить отримати від реалізації продуктів реалізації додаткові надходження до державного бюджету.

Нагадаємо, що на Уряд також затвердив додатковий перелік боєприпасів, що підлягають утилізації. Передбачено утилізувати боєприпаси загальним обсягом 22,4 тис. тонн (брутто). Це дасть змогу заощадити кошти на перевезенні боєприпасів з військових частин, які підлягають розформуванню, вивільнити місця зберігання боєприпасів у перспективних військових частинах та зменшити ймовірність виникнення техногенних загроз у країні.

 

 

версія для друку