українська російська англійська
В Україні відбулися міжнародні навчально-методичні збори практичних психологів МНС
08.12.2012 | 15:46
Прес-служба Міністерства надзвичайних ситуацій

Протягом трьох днів (5-7 грудня) психологи Територіальних підрозділів МНС України, Міністерств надзвичайних ситуацій Азербайджану, Білорусі, Казахстану, Молдови, Росії, психологи вищих навчальних закладів МНС, Навчального центру ОРС ЦЗ МНС України, ДП «Мобільний рятувальний центр», Вузла зв’язку МНС, спеціального авіаційного загону та спеціальних регіональних центрів швидкого реагування підвищували професійний рівень з питань забезпечення психологічного захисту населення при надзвичайних ситуаціях та психологічного забезпечення особового складу МНС.

Учасники зборів обмінялися досвідом роботи з питань організації та здійснення психологічного відбору, супроводження, психопрофілактичних заходів серед особового складу підрозділів МНС, оперативного реагування на надзвичайні ситуації. Під час проведення заходу з психологами проведено тестовий контроль знань законодавчих, нормативно-правових та регламентуючих документів психологів системи МНС відповідно до сфери їх діяльності.

Оскільки пріоритетним напрямком роботи психологічної служби МНС є збереження життя та здоров’я особового складу, в рамках зборів проходив соціально-психологічний тренінг на тему «Профілактика суїцидальної схильності серед особового складу МНС». Тренінг проводили науково-педагогічні працівники кафедри практичної психології та педагогіки Львівського державного університету безпеки життєдіяльності та співробітники відділу по роботі з особовим складом та психологічного забезпечення головного територіального управління у Київській області. На тренінгу відпрацьовувалися навички роботи з людьми в стані суїцидальної активності та розглядалися методи роботи з профілактики професійного вигорання серед персоналу.

Учасники також ознайомилися з матеріальною базою аварійно-рятувального загону спеціального призначення, зокрема відвідали пункт екстреної психологічної допомоги, який обладнаний згідно з усіма вимогами Міністерства.

Підбив підсумки навчально-методичних зборів начальник Центру соціально-гуманітарної роботи та психологічного забезпечення МНС України Олександр Алімов. Він подякував учасникам за плідну співпрацю та наголосив на необхідності проведення подібних заходів задля підвищення кваліфікації особового складу МНС та покращення роботи з населенням у зонах стихійних лих та надзвичайних ситуацій.

версія для друку