українська російська англійська
Україна на 90% гармонізувала своє законодавство в аграрній сфері з вимогами ЄС
07.12.2012 | 16:06
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Україна досягла значного прогресу  в реалізації проекту міжнародної технічної допомоги «Виконання Україною зобов’язань щодо членства в СОТ та реалізації Європейської політики добросусідства у сільському секторі». Наразі вітчизняне законодавство гармонізовано з європейськими директивами майже на 90%. Таким чином, Україна та Європейський Союз завершили черговий етап співробітництва в аграрному секторі. Про це повідомив Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства Іван Бісюк.

У вступній промові на підсумковій конференції стосовно проекту «Виконання Україною зобов’язань щодо членства в СОТ та реалізації Європейської політики добросусідства у сільському секторі» Іван Бісюк окреслив основні складові співробітництва України та ЄС у аграрній сфері. Він наголосив, що питання подальшого розвитку сільського господарства та сільських територій є одним із ключових блоків Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, невід’ємною частиною якої є створення Зони вільної торгівлі.

«Україна досягла прогресу у питаннях наближення до політики ЄС, його законодавства у сфері сільського господарства та розвитку сільської місцевості. Також ми маємо результати у гармонізації українського законодавства з європейськими нормами у сфері безпечності харчової продукції та ветеринарного контролю, ідентифікації та реєстрації тварин, а також впровадженні системи НАССР. Це свідчить про те, що ми приблизно на 90% гармонізували своє законодавство з європейськими директивами. Наші європейські партнери позитивно оцінили прогрес у цих питаннях», − зазначив Іван Бісюк.

Також Перший заступник Міністра наголосив, що більш глибока співпраця з ЄС, внески в яку здійснюють європейська та українська сторони,  відкриє абсолютно нові перспективи для України як аграрної держави.

Своєю чергою керівник Управління програм допомоги в Україні, представник ЄС Ендрю Расбаш, відзначив роль Міністерства агарної політики та продовольства у розвитку аграрного сектору держави та подякував за співпрацю.

«Ми знаємо, що на святкуванні Дня працівників сільського господарства Президент акцентував на важливості програм підтримки сільського господарства. Я дякую Міністерству аграрної політики та продовольства України за плідну роботу над спільним проектом та прогрес, якого досягло відомство», − наголосив Ендрю Расбаш.

Нагадаємо, що проект «Виконання Україною зобов’язань щодо членства в СОТ та реалізації Європейської політики добросусідства у сільському секторі» фінансувався Європейським Союзом та тривав 51 місяць. 

 

версія для друку