українська російська англійська
Держтехногенбезпеки закликає громадян дотримуватися елементарних вимог правил пожежної безпеки
07.12.2012 | 17:39
Прес-служба Державної інспекції техногенної безпеки України

7 грудня в прес-центрі інформаційного агентства «Укрінформ» відбулася прес-конференція «Зимові ризики: чого остерігатися громадянам у період зниження температури» за участю директора департаменту пожежної безпеки Держтехногенбезпеки України Михайла Байтали та начальника управління техногенної безпеки Держтехногенбезпеки України Тараса Поліщука.

У своїй доповіді М. Байтала зазначив, що за 11 місяців 2012 року в Україні зареєстровано 66 502 пожежі. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року їх кількість збільшилась на 17,6 %. Унаслідок пожеж загинуло 2340 осіб (- 7,9%); з них 79 дітей та підлітків до 18 років (-7,1 %). На пожежах травмовано 1511 (+8,3 %) людини, у тому числі 121 дитина (-4,7%). Матеріальні втрати від пожеж склали понад 3, 1 млрд. грн. (з них прямі збитки становлять 791 млн. 163 тис. грн.; побічні – 2 млрд. 326 млн. 317 тис. грн.). Прямі збитки збільшились на 1,2 %; побічні – на 32 %.

«Найбільше нас турбують пожежі, що виникають у житловому секторі через власну необережність громадян, - підкреслив Михайло Романович. – З початку року від необережного поводження з вогнем сталося 43 294 пожежі, що становить 65, 1%  від їх загальної кількості (зростання на 22,8 %), від порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації електроустановок – 11 722 пожежі (+11,2 %, 17,6 % від їх загальної кількості) та порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації печей – 4 430 пожеж (+ 12 %, 6,7% від їх загальної кількості). Зі зниженням температури повітря значно підвищується ризик виникнення пожеж у житлах громадян через необережне поводження з вогнем, несправність електроприладів або перевантаження електромережі, несправність пічного опалення. Тож, щоб уникнути трагедій, Державна інспекція техногенної безпеки закликає всіх громадян дотримуватися елементарних вимог правил пожежної безпеки».

Тарас Поліщук проінформував присутніх про надзвичайні ситуації, що виникли з початку року. Зокрема, він зазначив, що з початку року виникло 192 надзвичайні ситуації, з них 128 техногенного та 64 природного характеру, внаслідок яких загинуло 284 особи та 770 осіб постраждали. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року їх кількість знизилася, але у грудні, як свідчить статистика, кількість НС зазвичай зростає.

Слід звернути увагу на ймовірність виникнення небезпечних геологічних явищ, особливо зсувів, у гірських районах країни. У південних регіонах слід готуватися до підтоплень.

«У грудні зростає кількість випадків отруєння чадним і природним газом, - зазначив Тарас Поліщук. – Як не дивно, їх кількість згідно зі статистичними даними вдвічі більше за кількість інфекційних захворювань. Виникнення медико-біологічних НС можливе в будь-якому регіоні, проте за статистичними даними найбільш ймовірні вони у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій, Івано-Франківській, Київській, Одеській областях».

Найбільшу увагу в цей час на свою безпеку повинні звернути любителі зимової риболовлі. Адже саме в цей час трапляється значна кількість надзвичайних ситуацій з цією категорією громадян. Небезпеку в собі таїть, у першу чергу, тонка крига.

Загалом, кожен із спікерів наголосив на дотриманні правил безпеки громадянами як у побуті, так і під час перебування на робочих місцях, вулиці, екосистемах. Кожному громадянину слід пам’ятати, що дотримання правил безпеки рятує життя!

 

версія для друку