українська російська англійська
Музей історії Києва та Український національний музей Чикаго співпрацюватимуть
08.12.2012 | 09:49
Київська МДА

Голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов запропонував налагодити співпрацю між Музеєм історії міста Києва та Українським національним музеєм Чикаго. Таку пропозицію він озвучив під час візиту в Чикаго та зустрічі з українською діаспорою.

Керівник КМДА особисто відвідав музей, якому цьогоріч виповнилося 60 років, та ознайомився з його вражаючою експозицією, що налічує понад 1400 експонатів. До співвітчизників Олександр Попов завітав із подарунками з української землі, що стануть гарним поповненням колекції музею та відкриють сторінку сучасних відносин між Києвом та Чикаго.

Крім того, голова КМДА запросив працівників музею здійснити візит-відповідь до нашої столиці, аби обмінятися позитивним досвідом та новітніми технологіями ведення музейної справи з фахівцями Музею історії міста Києва.

У рамках культурної програми перебування голови КМДА в Чикаго, Олександр Попов також відвідав Музей сучасного українського мистецтва та подарував закладу, який відзначає 40-річний ювілей, новий експонат – картину українського художника.

У своїй промові, виголошеній під час цього заходу, Олександр Попов наголосив на важливості підтримки тісних зв’язків з українцями за кордоном, які, перебуваючи за межами своєї історичної Батьківщини, здійснюють системну роботу зі збереження національних звичаїв і традицій та пропагують українську культуру і мову.

Тож ще одним результатом візиту офіційної делегації КМДА стала пропозиція Олександра Попова розробити практичні заходи задля проведення Днів Чикаго в Києві у 2013 році та Днів Києва в Чикаго в 2014, під час яких особливої уваги необхідно приділити саме роботі Музею  історії міста Києва та Українського національного музею Чикаго.

Крім того, керівник столичної міськадміністрації відвідав і Український культурний центр у Чикаго.

Зазначимо, що побратимські стосунки між двома містами тривають уже більше 20 років. І це не випадково, адже українська громада в Чикаго є однією з найбільших етнічних груп та налічує близько 150 тисяч осіб. Вихідці з України проживають здебільшого в районі, який носить назву «Українське село» («Ukrainian Village»). На відзначення довготривалих та міцних побратимських відносин між Києвом і Чикаго представники діаспори ініціювали присвоєння почесного найменування найдовшій в Америці вулиці, яка пролягає саме через український район. Відтепер ця вулиця матиме особливі вказівники на честь побратимства Києва та Чикаго.

Варто також додати, що завдяки наполегливості й зусиллям української громади в «Українському селі» діють три церкви, культурний центр, Український національний музей, Український музей сучасного мистецтва, щоденна католицька школа, яка акредитована американським департаментом освіти, кредитна спілка тощо.

Нагадаємо, побратимські зв’язки між Чикаго та Києвом розпочалися в 1991 році, проте лише тепер, після візиту Олександра Попова та підписання із мером Чикаго Рамом Емануелем Спільної декларації міст-побратимів, стосунки двох міст набудуть нового значення – більш практичного, динамічного та взаємокорисного.

 

версія для друку