українська російська англійська
Румунія, Білорусь, Австрія, Чехія, Казахстан збільшили квоту дозволів для українських автоперевізників
07.12.2012 | 17:59
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Упродовж року департаментом автомобільного транспорту Міністерства інфраструктури України  проведено 15 Змішаних Комісій: з Грузією, Польщею, Румунією, Молдовою, Білоруссю, Австрією, Болгарією, Азербайджаном, Чехією, Туреччиною, Латвією, Росією, Казахстаном, Словенією, Угорщиною. Як результат – низка цих країн збільшила квоти дозволів на 2013 рік на здійснення автоперевезень українськими перевізниками.

Зокрема, на наступний рік  на 1 300 дозволів збільшено квоту дозволів Румунії, на 5 500 – Білорусі,  на 780  - Австрії, на 1 500  - Чехії, на 200 – Казахстану,  на 9 000 – Росії. Крім того, під час засідань цих Комісій було досягнуто домовленостей про додаткове здобуття у 2012 році 200 універсальних дозволів Республіки Азербайджан, 1 500 універсальних дозволів Республіки Чехія, 250 дозволів в/із третіх країн і 250 порожніх дозволів Туреччини, 500 дозволів в/із третіх країн Російської Федерації, 300 безкоштовних транзитних дозволів категорії Євро-3 та 200 платних транзитних дозволів категорії Євро-3 Угорщини.

Також упродовж року департамент автомобільного транспорту було досягнуто домовленостей щодо виділення додаткових дозволів Республіки Литви, Румунії, Республіки Білорусь, Болгарії, Вірменії, Греції, Грузії, Італійської Республіки, Республіки Казахстан, Республіки Латвія, Республіки Словенія.

 

Довідково

Мінінфраструктури активно проводить роботу щодо розширення ринку автоперевезень для українських міжнародних автоперевізників. Зокрема, цього року було ратифіковано Угоду між Урядом України і Урядом Республіки Сербія про міжнародні автомобільні перевезення пасажирів і вантажів (Закон України від 16.10.2012 N 5439-vi); Україна приєдналася до Протоколу до Конвенції про договір міжнародного автомобільного перевезення вантажів (Закон України від 16.10.2012 N 5438-vi); здійснено приєднання до Угоди INTERBUS (Закон України від 16.10.2012 N 5444-vi). 22-23 листопада 2012 року було проведено перший раунд переговорів з опрацювання проекту Угоди між Урядом України і Урядом Республіки Чорногорія про міжнародні автомобільні перевезення пасажирів і вантажів. Ведеться робота з внесення змін до угод, що діють, у частині лібералізації автомобільних перевезень вантажів у двосторонньому і транзитному сполученні  з Вірменією, Румунією, Латвією, Литвою, Туреччиною, Фінляндією, Російською Федерацією.

У цілому на сьогодні Україна є Договірною Стороною 45 міжнародних двосторонніх договорів у сфері міжнародних автомобільних перевезень пасажирів і вантажів.

Працівники департаменту автомобільного транспорту беруть активну участь у роботі міжнародних організації, зокрема робочих органів МТФ, ЄЕК ООН, ОЧЕС та інших. Наприклад, делегація Міністерства взяла участь у засіданнях: підгрупи з мультимодальних транспортних операціях у системі багатосторонніх квот, підгрупи з якісного розвитку багатосторонньої квоти групи з автомобільного транспорту (ЄКМТ), які відбулись 25-28 листопада 2012 року в м. Париж (Франція), де було встановлено базову квоту дозволів ЄКМТ на 2013 рік на рівні 337 шт.

Крім того, для удосконалення провадження діяльності автоперевізниками за результатами адміністративних реформ Мінінфраструктури було внесено зміни до Порядку оформлення, видачі, використання, обліку дозволів на міжнародні перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом та Порядку оформлення, видачі, використання, обліку та звітності щодо дозволів ЄКМТ, Порядку «Про затвердження Порядку організації регулярних, нерегулярних і маятникових перевезень пасажирів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні».

 

 

 

 

версія для друку