українська російська англійська
Україна вітає схвалення в ОБСЄ Заяви щодо переговорів з Придністровського врегулювання у форматі "5+2"
07.12.2012 | 19:12
Прес-служба Міністерства закордонних справ

7 грудня ц.р. Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко як Діючий голова ОБСЄ у 2013 році виступив на заключній сесії засідання Ради міністрів ОБСЄ у м.Дублін.

Глава МЗС України позитивно оцінив результати роботи делегацій, зокрема, ухвалення важливих рішень в галузях протидії транснаціональним загрозам безпеці, боротьби з корупцією, відмиванням грошей та фінансуванням тероризму на просторі ОБСЄ.

Міністр привітав досягнення країнами-учасницями ОБСЄ консенсусу щодо започаткування процесу «Гельсінкі+40». У рамках цієї ініціативи триватиме робота над реалізацією стратегічних пріоритетів Організації до 2015 року, коли відзначатиметься 40-а річниця Гельсінського Заключного акту.

Вперше в рамках ОБСЄ була схвалена Заява щодо переговорів з Придністровського врегулювання у форматі «5+2», в якому Україна бере активну участь як посередник і гарант мирного врегулювання.

Учасники засідання висловили одностайну підтримку головуванню України в ОБСЄ у 2013 році та підтвердили готовність сприяти Україні в реалізації порядку денного діяльності Організації.

Делегації прийняли рішення провести 20-те засідання Ради міністрів ОБСЄ 5-6 грудня 2013 року у м.Київ.

 

версія для друку