українська російська англійська
Німецько-український агрополітичний діалог: перспективи розвитку
10.12.2012 | 11:16
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів

Чергова зустріч українських та німецьких експертів стала продовженням конструктивного діалогу у сфері земельних відносин. Вітчизняні фахівці та їхні зарубіжні колеги за круглим столом обговорили хід земельної реформи, інструменти аграрної політики для стійкого розвитку високопродуктивного сільського господарства в Україні.

Зокрема, Надзвичайний та Повноважний Посол ФРН в Україні Кристоф Вайль наголосив на перспективах розвитку співробітництва у рамках німецько-українського агрополітичного діалогу. Він акцентував увагу на тому, що розвиток високопродуктивного та стабільного сільського господарства в Україні залежить, перш за усе, від стабільності податкового та митного законодавства, використання загальноекономічних стабілізаційних підходів з одночасним запобіганням просуванню окремих приватних інтересів, зміцненням юридичної безпеки в земельних питаннях.

З огляду на заплановане відкриття земельного ринку в Україні з’являється потреба у запровадженні ефективного державного управління землею. Тому експерти дійшли спільної думки, що особливу увагу слід приділити прозорості земельних відносин та боротьбі з корупцією. Складність запланованої відміни мораторію полягає у впровадженні реєстраційних та кадастрово-технічних інструментів, систем землеустрою та оцінки землі. «Незалежні інституції, що відстежують ринок землі, статистично готують та оприлюднюють ціни на землю, мають стати невід’ємною частиною управління», – зауважила експерт Оксана Франкевич.

Одна з головних передумов реалізації потенціалу аграрного ринку України, про який так часто говорять, це вільна торгівля сільськогосподарськими продуктами та устаткуванням. На переконання експерта Йорга Радеке, угода про вільну торгівлю між Україною та Європейським Союзом збільшить шанси на зростання експорту високоякісних, конкурентоспроможних, українських аграрних продуктів на європейські та особливо на німецькі ринки.

Довідково

Проект «Німецько-український агрополітичний діалог» (APD) із січня 2006 року надає підтримку політикам та законодавцям України з питань реформування аграрної політики та законодавства на основі принципів ринкової економіки, враховуючи досвід Німеччини та інших країн, а також рекомендації міжнародних організацій (ЄС, COT). Основними темами є торгівля сільськогосподарськими та продовольчими товарами; біоенергетика; ринки землі; захист прав споживачів; ланцюги вартості сільськогосподарської та харчової продукції. Проект здійснюється за підтримки Міністерства з питань сільського господарства, продовольства та захисту прав споживачів Німеччини.

версія для друку