українська російська англійська
Правоохоронці розглянули практичні аспекти організації роботи споттерів у системі МВС
10.12.2012 | 12:05
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

Футбол з моменту створення привертав велику увагу глядачів. Його розвиток і поява системи футбольних команд привів до формування стійкої категорії уболівальників конкретної футбольної команди. Із фанатів, які збиралися лише для того, щоб постежити за грою улюбленої команди, або обговорити їх успіхи і невдачі, поступово почали виділятися особи, які налаштовані фанатично і агресивно.

Серед футбольних фанатів у світі все більшого поширення набувають так звані "хуліганс" - агресивно налаштовані групи, які стають винуватцями масових безладів і насильницьких дій.

Тому нині питання забезпечення безпеки під час проведення футбольних матчів стоїть як ніколи гостро. Окрім таких загроз як терористичні акти, кримінальні дії стосовно уболівальників і спортсменів (крадіжок, грабежів, шахрайств), все більшу актуальність набувають агресивні дії з боку радикальних футбольних груп.

Для того, щоб знизити рівень футбольного хуліганізму, органи внутрішніх справ розробляють ряд заходів, які дозволяють ефективно розв'язати цю проблему.

Так, у багатьох країнах світу для забезпечення правопорядку і безпеки уболівальників поліція залучає для роботи так званих споттерів. "Споттери" (spotter - з англ. - детектив) - це поліцейські, які безпосередньо працюють в середовищі уболівальників. Це не дільничні інспектори, прикріплені до уболівальників, а люди, які люблять спорт, футбол і щодня спілкуються із справжніми футбольними фанатами, а не хуліганами. Їх основним завданням полягає не лише у спостереженні за футбольним середовищем, а передусім у співпраці з уболівальниками і застосуванні превентивних дій.

Робота споттерів дозволяє отримувати повну інформацію про діяльність хуліганських груп, їх плани і акції. Це дозволяє завчасно застосовувати необхідні заходи для недопущення протизаконних дій.

У зв'язку з цим на базі Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ відбулася семінар-нарада, на якій розглядалися практичні аспекти організації роботи споттерів в системі МВС. Зокрема, представники ГУМВС України областей обговорили порядок відбору і організації роботи споттерів, їх роботу на етапі підготовки і в день проведення матчів, а також в дні між матчами.

Також одним з основних питань цієї наради було питання організації навчання споттерів для забезпечення ефективної протидії футбольному хуліганству і забезпечення безпеки уболівальників під час проведення матчів.

версія для друку