українська російська англійська
Податковій доручено з 1 січня 2013 р. забезпечити запровадження "Електронного кабінету платника податків"
10.12.2012 | 12:55
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Державній податковій службі доручено забезпечити з 1 січня 2013 р. запровадження електронного сервісу «Електронний кабінет платника податків». Подібне передбачено розпорядженням Кабінету Міністрів від 5 грудня 2012 р. № 1007-р «Питання створення та запровадження електронного сервісу «Електронний кабінет платника податків».

Розпорядженням схвалено Концепцію створення електронного сервісу «Електронний кабінет платника податків» та затверджено план заходів щодо її реалізації.

Концепція розроблена з урахуванням положень Конституції України, Податкового кодексу України, Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» і «Про електронний цифровий підпис», а також інших нормативно-правових актів.

Метою Концепції є розширення переліку послуг, що надаються органами державної податкової служби платникам податків з використанням електронного сервісу, поліпшення якості обслуговування платників податків, забезпечення достовірності інформації, що подається платниками податків до органів державної податкової служби, підвищення рівня прозорості та відкритості діяльності органів державної податкової служби.

Електронний сервіс створюється з метою надання платникам податків можливості працювати з органами державної податкової служби у режимі реального часу з використанням електронного цифрового підпису на безоплатній основі. Робота з електронним сервісом здійснюється з персонального комп’ютера платника податків, підключеного до Інтернету, шляхом автентифікації з використанням електронного цифрового підпису та авторизації такого платника.

Реалізувати Концепцію передбачається двома етапами, упродовж 2013-го та 2014 року.

Очікується, що робота «Електронного кабінету платника податків» дасть змогу забезпечити своєчасність сплати податків і зборів у повному обсязі, запобігти помилкам у податковій звітності та платіжних документах, а також зменшити кількість випадків нарахування пені та штрафних санкцій.  Також внаслідок реалізації Концепції удосконалиться механізм взаємодії органів державної податкової служби та платників податків.

 

 

версія для друку