українська російська англійська
Микола Азаров подякував за чітку, оперативну ліквідацію аварії в Миколаєві
10.12.2012 | 14:25
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр України Микола Азаров подякував керівництву Миколаївської  обласної адміністрації, Міністерства регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства, Міністерства надзвичайних ситуацій, працівникам комунальних служб Миколаєва за злагоджену, чітку роботу з ліквідації масштабної аварії системи теплопостачання.

Нагадаємо, що близько 2:30 8 грудня у Миколаєві відбувся гідроудар в системі Миколаївської ТЕЦ.

Внаслідок аварії трапилися численні пориви тепломереж, без теплопостачання залишилися 256 будівель у трьох районах міста, зокрема, пологовий будинок та міська лікарня. Багато приміщень були залиті гарячою водою.

До ліквідації наслідків аварійної ситуації було залучено 27 аварійних бригад підрозділів МНС, 17 аварійно-відновних бригад комунальників. Сили МНС оперативно розгорнули пункти обігріву мешканців постраждалого житла.

Станом на 13:00 було відновлено теплопостачання більшості житлових будинків, на той час без тепла залишалося всього 33. На 16:00 без теплопостачання залишалися всього 16 житлових будинків, на 17:00 – 11, а ще через годину, о 18:00, – всього 4 будинки із 256, які залишалися без теплопостачання унаслідок аварії. Станом на 19:30 8 грудня теплопостачання усіх житлових будинків та медичних закладів у Миколаєві було відновлено.

Ліквідацію аварії було здійснено силами міських і регіональних служб, залучення ресурсів центрального рівня не знадобилося.

«Із перших хвилин аварії Уряд тримав ситуацію на контролі, - зазначив Микола Азаров. – Готовність допомогти була стовідсоткова. Насправді дуже радує, що комунальні служби, рятувальники в Миколаєві були повністю готові до ліквідації такої масштабної техногенної аварії й упоралися самотужки. Це означає, що зусилля Уряду з підготовки господарства країни до таких ситуацій спрацювали. Спасибі всім людям, які самовіддано і грамотно спрацювали».

Водночас Глава Уряду підкреслив, що аварія сталася внаслідок непрофесійних дій та безвідповідальності певних посадових осіб. Міжвідомчій комісії доручено вивчити всі обставини аварії, а про висновки доповісти Уряду.

Також Микола Азаров заявив, що Уряд візьме на контроль питання виплати компенсації мешканцям постраждалих квартир.

Глава Уряду доручив МНС разом з главами обласних адміністрацій в разі погіршення погодних умов, посилення морозів розпочати розгортання пунктів обігріву та харчування для людей, які опинилися без даху над головою. Міністерству внутрішніх справ доручено розпочати профілактичну роботу з групами ризику: виявляти місця перебування безхатченків, повідомляти їм про розташування пунктів обігріву та харчування, де можна отримати медичну допомогу тощо.

 

версія для друку