українська російська англійська
Створюється система соціальної підтримки працівників вугільних підприємств, які ліквідовуються
10.12.2012 | 15:15
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Створюється система соціальної підтримки працівників вугільних підприємств, які ліквідовуються. Кабінет Міністрів прийняв розпорядження від 5 грудня 2012 р.   990-р «Про схвалення Концепції створення системи соціальної підтримки працівників підприємств вугільної галузі та населення територій, на яких розміщуються вугледобувні та вуглепереробні підприємства, що перебувають у стадії ліквідації (консервації»)

Документом визначено, що Міністерство енергетики та вугільної промисловості і Міністерство соціальної політики разом з іншими заінтересованими центральними органами виконавчої влади повинні розробити і подати у тримісячний строк Кабінетові Міністрів України план заходів щодо реалізації Концепції, схваленої розпорядженням.

За прогнозними розрахунками, кількість працівників, які будуть вивільнені в результаті ліквідації неперспективних шахт у 2012—2015 роках, становитиме 8,5 тис. осіб, з них лише близько 750 осіб (9 відсотків) матимуть можливість подальшого працевлаштування на шахти, що працюють. Крім того, скоротиться чисельність працівників на допоміжних та обслуговуючих підприємствах вугільної галузі.

Основними напрямами реалізації Концепції є сприяння зайнятості населення. Це надання соціальних послуг, зокрема з пошуку роботи, вивільненим працівникам підприємств вугільної галузі та населенню територій, на яких розміщуються вугледобувні та вуглепереробні підприємства, що перебувають у стадії ліквідації (консервації); розроблення і виконання програм перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників шахт, допоміжних і обслуговуючих підприємств вугільної галузі, які підпадають під скорочення. Також передбачено сприяння добровільному переселенню сімей працівників підприємств вугільної галузі, які втратили роботу, до іншої місцевості з метою працевлаштування.

Окрім цього передбачено  удосконалення системи підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації у професійно-технічних навчальних закладах і на виробництві з метою реалізації принципу навчання впродовж життя, проведення профорієнтаційної роботи з молоддю із залученням організацій роботодавців та їх об’єднань, організацій профспілок та їх об’єднань з метою її мотивації до вибору робітничих професій, затребуваних у реальному секторі економіки.

Концепцією передбачено забезпечення адресного надання соціальної допомоги і соціальної підтримки вивільненим працівникам підприємств вугільної галузі та цілу низку інших заходів.

версія для друку