українська російська англійська
Азаров і Ештон домовились про постійний діалог щодо асоціації
11.12.2012 | 13:36
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Сьогодні на ініціативу Високого представника ЄС з міжнародних питань та політики безпеки Кетрін Ештон відбулася телефонна розмова з Прем’єр-міністром України Миколою Азаровим.

  Пані Ештон проінформувала Главу українського Уряду про висновки Ради ЄС у закордонних справах щодо України. Вона підкреслила, що Європейський Союз щиро бажає Україні прогресу на шляху реформ, модернізації економіки та демократичних перетворень, а також в реалізації європейського вибору.

Рада ЄС у закордонних справах підтвердила залучення України до співробітництва у напрямі політичної асоціації та економічної інтеграції на основі спільних цінностей.

У зв’язку з цим Високий представник ЄС повідомила Миколі Азарову про готовність провести засідання Ради Україна-ЄС в Люксембурзі влітку 2013 року. Вона також переконана у підписанні Угоди про асоціацію під час Вільнюського саміту Східного партнерства у листопаді 2013 року.

Пані Ештон висловила впевненість, що Україна успішно виконає погоджений з ЄС Порядок денний асоціації та забезпечить реформування виборчого законодавства, судової системи, конституційні перетворення. Зокрема, Високий представник ЄС позитивно оцінила висловлене зобов’язання України вдосконалити виборчу систему в Україні відповідно до рекомендацій представників ЄС. Також Євросоюз готовий надати Україні допомогу в реформуванні судової системи.

У свою чергу Прем’єр-міністр України Микола Азаров подякував пані Ештон за бажання вести конструктивний, відвертий діалог і за позитивну оцінку перспектив співробітництва України з Євросоюзом.

Глава Уряду привітав рішення Ради ЄС у закордонних справах і заявив, що це добрий сигнал до подальшого поглиблення співпраці. Він підкреслив, що Україна рішуче налаштована виконати Порядок денний асоціації та підписати відповідну Угоду. «Ми також готові до запуску нових форматів діалогів з ЄС щодо реформування системи правосуддя, вдосконалення виборчого законодавства, покращення бізнес-клімату в Україні»,- заявив Микола Азаров.

Сторони домовились підтримувати особистий постійний діалог у процесі підготовки підписання Угоди про політичну асоціацію, включаючи всеохоплюючу зону вільної торгівлі між Україною та ЄС.

 

версія для друку