українська російська англійська
У 2012 році виробництво плодово-овочевої продукції б'є рекорди
11.12.2012 | 13:50
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Українці будуть повністю забезпечені овочами та фруктами. У цьому році аграрії зібрали близько 9,1 млн. тонн овочів, 23 млн. тонн картоплі, 1,9 млн. тонн плодів і ягід та 490 тис. тонн винограду. Це дало змогу не лише забезпечити внутрішні потреби, але й сприяти імпортозаміщенню. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«У цьому році маємо гарні показники з виробництва овочів, плодів, ягід та винограду. Так, виробництво овочів становитиме близько 9,1 млн. тонн. За нашими оцінками, за останніх 5 років це другий за обсягом урожай. Виробництво картоплі сягне 23 млн. тонн, плодів та ягід − 1,9 млн. тонн, винограду – 490 тисяч тонн», − поінформував очільник відомства.

Микола Присяжнюк також наголосив, що ще одним цьогорічним рекордом став урожай яблук на рівні 1 млн. тонн. Така врожайність дала можливість забезпечити внутрішній ринок і успішно експортувати плодово-ягідну продукцію за кордон. У цьому році експорт яблук вперше перевищив імпорт.

Керівник відомства зазначив, що поступово відбувається імпортозаміщення й овочевої продукції. 

«У цьому контексті ми також рухаємося до самозабезпечення овочами закритого ґрунту, активно розбудовуючи теплиці. Тільки в поточному році введено в експлуатацію 38 га нових високотехнологічних теплиць. Це в тому числі дасть змогу отримати врожай тепличних овочів за підсумками року на рівні 445 тис. тонн, що на 12% більше, ніж у минулому році», − зазначив Микола Присяжнюк.

Окрім того, за останні два роки держава приділила велику увагу розвитку інфраструктури аграрного ринку. По всій країні будувалися овоче-, фрукто-, картоплесховища, оптові ринки сільгосппродукції.

«Загальні потужності для зберігання овочів на сьогодні становлять 239 тис. тонн, і їх планується збільшити майже до 1 млн. тонн до 2014 року. Картоплесховища дають змогу одночасно зберігати 136 тис. тонн, а до 2014 року ці ємності зростуть до 248 тис. тонн. Загальна ємність фруктосховищ на сьогодні становить 315 тис. тонн, до кінця поточного року будуть введені в експлуатацію ще 10 фруктосховищ», − зазначив Міністр.

Він наголосив на важливості оптових ринків сільськогосподарської продукції. Протягом 2010–2012 років статус оптового ринку сільськогосподарської продукції надано 11 оптовим ринкам − у Львові, Києві, Донецьку, це вже діючі ринки, та у Запоріжжі, Харкові, Одесі, в Херсонській, Рівненській, Луганській, Миколаївській областях та у Маріуполі.

«Загалом з липня 2011 року оптові ринки відвідало майже три з половиною мільйона покупців, реалізовано понад 1 мільйон тонн сільгосппродукції, а 208 тисяч сільгоспвиробників мали змогу продати свою продукцію», − підсумував Микола Присяжнюк.

 

 

версія для друку