українська російська англійська
Українці добровільно здали до правоохоронних органів 5555 одиниць вогнепальної зброї
11.12.2012 | 15:56
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

З метою протидії незаконному розповсюдженню зброї та вибухівки, профілактики злочинів, пов'язаних з їх використанням, у листопаді цього року органами внутрішніх справ було проведено місячник добровільної здачі зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів та спеціальних засобів. Українці добровільно здали до правоохоронних органів 5555 одиниць вогнепальної зброї. Від кримінальної відповідальності за незаконне зберігання вогнепальної зброї, боєприпасів та вибухових матеріалів фактично звільнено 563 громадян.

Проведення місячника здійснювалося у два етапи.

У ході підготовчого етапу основні зусилля спрямовувалися на доведення до населення через ЗМІ інформації про правові наслідки незаконного зберігання, використання зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів та порядок їх здачі до органів внутрішніх справа цей час працівники міліції здійснили понад 14 тисяч виступів у засобах масової інформації та серед населення.

Вжиті агітаційні та роз'яснювальні заходи сприяли тому, що до органів внутрішніх справ у листопаді цього року населенням добровільно здано 5555 одиниць вогнепальної зброї, у тому числі: 407 вогнепальної зброї військового призначення, 334 нарізної мисливської, 4182 гладкоствольної, 292 холодної, 87 саморобної та 253 одиниці іншої зброї.

Крім того, громадянами здано 3380 одиниць спеціальних засобів. Також до міліції було здано 505 тис. 390 шт. різних боєприпасів до вогнепальної зброї та понад 2,8 кг вибухових речовин, 362 снаряди, 258 мін, 93 гранати та 9 запалів.

За результатами проведення місячника, можна стверджувати, що до цього часу населення здає зброю військового призначення, боєприпаси до неї, снаряди, міни, гранати тощо часів Великої Вітчизняної війни, які знаходять під час проведення земельних робіт на присадибних ділянках, будівництва, ремонтів.

Так, житель міста Севастополя добровільно здав до Балаклавського РВ УМВС України в місті Севастополі кулемет "Максим", який він знайшов у штольні, де відбувалися бої в часи Великої Вітчизняної війни. У місті Києві житель столиці звернувся до ОВС із заявою про добровільну здачу мисливських нарізних карабінів "Штейн М95" калібру 8 мм та "Ханкен" калібру 10 мм, які він знайшов на дачі в Чернігівської області.

Значну частину зданої зброї складає гладкоствольна та нарізна мисливська, придбана до впровадження її реєстрації в органах внутрішніх справ, а також яка залишилася після смерті власників і вчасно не була вилучена в родичів працівниками міліції.

Так, житель міста Охтирка Сумської області добровільно здав до органів внутрішніх справ мисливський нарізний карабін МП СКС, калібру 7,62 мм, який залишився після смерті його батька.

Із загальної кількості зданої до органів внутрішніх справ зброї та спеціальних засобів більше половини перебувало в особистому користуванні громадян.

Результати проведення органами внутрішніх справ місячника добровільної здачі зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів та спеціальних засобів свідчать про позитивний вплив таких заходів на оперативну обстановку в державі та підтверджують доцільність їх проведення надалі.

 

версія для друку