українська російська англійська
Впровадження Публічного земельного кадастру забезпечить вільний доступ громадян до інформації про землю
11.12.2012 | 17:03
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

У Держземагентстві України відбулася презентація пілотної версії Публічної кадастрової карти. Генеральний директор ДП «Центр Державного земельного кадастру» Андрій Тарнопольський розповів про впровадження Публічного земельного кадастру, який забезпечить вільний доступ громадян до інформації про земельні ділянки. Уже з наступного року будь-хто зможе через Інтернет отримати інформацію про цікаву для нього ділянку, яка розташована на території України. Таким чином, контролювати процеси на ринку землі зможуть не тільки органи земельних ресурсів, але й громадськість.

Серед першочергових завдань – формування реєстру  всіх земельних ділянок, що перебувають у власності та постійному користуванні; проведення верифікації держаків; створення цифрової моделі рельєфу, векторних карт; перерахунок координат УСК 2000; переведення в електронний вигляд обмінних файлів та порівняння їх даних з реєстром держактів.

Так, станом на 07.12.2012 верифіковано 9 217 326 державних актів на землю. Тобто фахівці щоденно переводять в електронний вигляд і заносять до баз даних понад 400 тис. документів.

Крім того, нині одним з найважливіших напрямків роботи є проведення комплексних перевірок обмінних файлів та виявлення помилок у них. На сьогодні спеціалісти завантажили з локальних систем 12,7 млн. таких документів. Однак значна їх частина містить технічні, типологічні, семантичні або логічні помилки. Фахівці виправляють їх в автоматичному та напівавтоматичному режимі. Таким чином, у багатьох випадках потрібно провести звірку документів  та прийняти відповідні рішення, що  потребує часу та трудозатрат. «Вкрай важливо ліквідувати всі неточності ще до того, як вони будуть внесені в електронну систему», – зазначив  Андрій  Тарнопольський.

З 1 січня 2013 року Україна запускає Національну кадастрову систему (НКР) як повністю автоматизовану електронну систему реєстрації та кадастру. «Ми маємо докласти всіх зусиль та навести лад у цих складних і важливих питаннях у сфері землевпорядкування, створення Державного земельного кадастру, а також забезпечити завершення земельної реформи», – наголосив Голова Державного агентства земельних ресурсів України Сергій Тимченко.

 

 

версія для друку