українська російська англійська
До кінця року заборгованість із заробітної плати буде ліквідована
12.12.2012 | 17:37
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Уряд протягом року тримав на контролі ситуацію з виплати заробітної плати. Місцевим бюджетам виділялися короткострокові казначейські позики. У квітні  Кабінет Міністрів ініціював зміни до бюджету, якими виділялися 1,49 млрд. грн. додаткових дотацій регіонам для оплати праці працівникам бюджетних установ.

З метою збільшення додаткових дотацій місцевим бюджетам на 1,63 млрд. грн. переглядалися бюджетні витрати. Відповідне розпорядження Кабінет Міністрів прийняв 28 листопада 2012 року, а вже 6 грудня ці гроші у повному обсязі були перераховані на місця. Тобто, це було  в черговий раз в цьому році, коли  направлялися додаткові кошти місцевим бюджетам на виплату заробітної плати. А перед тим  - у жовтні поточного року згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів було виділено 1 млрд. грн. дотацій саме для цих цілей.

Наприкінці року  з'ясувалося, що затримки з виплатою заробітної плати на місцях все-таки залишаються. У зв'язку з цим  були внесені зміни в бюджет 2012 р. на виділення ще додаткових 1,37 млрд. грн. на вирівнювання фінансового забезпечення місцевих бюджетів. У найближчі дні вони також будуть спрямовані в регіони.

Прем'єр-міністр України Микола Азаров неодноразово заявляв, що кошти на виплату заробітної плати в регіонах є,  що виплата заробітної плати - це пріоритет при розподілі бюджетних коштів. Глава Уряду поставив чітке завдання, в тому числі, перед керівниками місцевих державних адміністрацій - забезпечити регулярну та своєчасну виплату заробітної плати. Якщо, як заявляють деякі мери міст, у них немає грошей на виплату заробітної плати, значить  гроші витрачаються не за призначенням.

За дорученням Прем'єр-міністра зараз на місцях ситуацію з виплатою заробітної плати вивчають спеціальні робочі групи. У разі, якщо порушення будуть виявлені, посадові особи будуть нести відповідальність згідно з чинним законодавством. Мова йде саме про державних службовців. Мерам міст як керівникам органів місцевого самоврядування Уряд може тільки допомагати, що й робилося протягом року.

 

версія для друку