українська російська англійська
Для фінансування капітальних видатків пропонується залучати приватні інвестиції та кредитні кошти
12.12.2012 | 18:54
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Державна стратегія стимулювання інвестицій на нинішньому етапі має ґрунтуватися на підтримці окремих напрямків інвестування та набувати форми цільової підтримки.

Державна допомога, включно з наданням державних гарантій та субсидій з бюджету для компенсації відсотків за користування кредитами, може та буде використовуватись для вирішення проблем вітчизняної економіки, які неможливо виправити іншим чином. Однак така допомога не може постійно замінювати заходи, спрямовані на полегшення входження на ринок та виходу з ринку підприємств, поліпшення доступу до інформації та спрощення податкового законодавства.

З метою розвитку приватно–державного партнерства та розширення можливостей бюджету щодо забезпечення та фінансування капітальних видатків сьогодні пропонується залучити до фінансування робіт приватні інвестиції та кредитні кошти. 

У державному бюджеті передбачено видатки на капіталізацію АТ «Ощадбанк», НАК «Нафтогаз України», Аграрного фонду, Дунайського пароплавства шляхом обміну ОВДП на акції.

Ключовими моментами доцільності капіталізації АТ «Ощадбанк» є постійна участь банку у багатьох державних програмах, здійснення фінансування реального сектору економіки країни, в т.ч. підприємств електроенергетики та газової галузі, Укравтодору та Укрзалізниці та інших важливих програм, а також забезпечення виконання важливих соціальних завдань, ініційованих Президентом та Урядом. Підвищення рівня капіталізації державного банку шляхом збільшення  статутного капіталу надасть можливість банку брати участь у масштабних інвестиційних програмах і проектах, спрямованих на економічний розвиток країни, сприяти здійсненню структурної перебудови та модернізації промисловості, розвитку потенціалу вітчизняних підприємств відповідно до державних програм, реалізації пріоритетних державних програм промисловості, розвитку потенціалу вітчизняних підприємств відповідно до державних програм, реалізації пріоритетних державних програм.

Бюджетом передбачено можливість зміни підходів щодо фінансування Аграрного фонду, зокрема, передбачено надання держкомпанії пакету ОВДП для можливості їх використання  для залучення обігових коштів на  цілі його статутної діяльності. Це  в подальшому надасть можливість фонду мати кращу ліквідність та проводити більш ефективну цінову політику на ринку, а також формувати необхідний обсяг продовольчих резервів.

У 2013 році продовжено практику фінансування НАК «Нафтогаз України» шляхом обміну ОВДП на акції з метою зменшення дефіциту державної компанії.

версія для друку