українська російська англійська
Триває робота над проектом Стратегії розвитку інформаційного суспільства в Україні
13.12.2012 | 09:26
Прес-служба Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації

11 грудня відбулася робоча нарада з питань підготовки проекту Стратегії розвитку інформаційного суспільства в Україні. Проект передбачає впровадження принципово нового, системного підходу до розвитку цієї сфери. В нараді під головуванням Володимира Семиноженка, голови Держінформнауки, взяли участь представники профільних органів державної влади.

Були обговорені зауваження Адміністрації Президента України до проекту Стратегії розвитку інформаційного суспільства в Україні.

Зокрема, дискутувалася пропозиція щодо уточнення оціночних (контрольних) показників та індикаторів розвитку інформаційного суспільства в Україні. Учасники підтримали позицію Робочої групи з підготовки проекту Стратегії щодо визначення 14 показників, 9 з яких – міжнародні рейтинги, зазначивши важливість використання міжнародних індикаторів. Кабінет Міністрів України затвердив Постанову від 28 листопада 2012 року № 1134 «Про запровадження Національної системи індикаторів розвитку інформаційного суспільства», відповідно до якої розробляється методика формування індикаторів.

Підтримано ініціативу Адміністрації Президента України про перенесення строків початку реалізації Стратегії на 2013 рік та доопрацювання етапів реалізації.

За результатами робочої наради при Держінформнауки утворено робочу групу з питань доопрацювання проекту Стратегії. До складу робочої групи увійшли: Окнов В.А., Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації України, Архипська О.І., Національний центр електронного урядування України, ДП «Держінформресурс України», Бебик В.М., Робоча група із суспільних комунікацій Громадської гуманітарної ради при Президентові України, Дорохова О.М., Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, Нежурбіда С.А., Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України, Семенченко А.І., Національна академія державного управління при Президентові України.

Проект Стратегії з урахуванням зауважень Адміністрації Президента України, результатів обговорення та пропозицій заінтересованих органів державної влади має бути доопрацьований до 18 грудня.

Довідково

Проект Указу Президента України «Про Стратегію розвитку інформаційного суспільства в Україні» розроблено Державним агентством з питань науки, інновацій та інформатизації на виконання доручення Президента України від 03.07.2012 № 1-1/1759 щодо забезпечення впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у всіх сферах суспільного життя, реалізації в Україні Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» щодо розбудови електронного урядування.

Проект Стратегії було оприлюднене для публічного обговорення на офіційних веб-сайтах Держінформнауки та Національного центру електронного урядування.

26.07.2012 проект розглянуто на розширеному засіданні Науково-технічної ради Національної програми інформатизації.

В обговоренні проекту Стратегії брали участь представники від органів влади, від консультативно-дорадчих органів, від профільних інститутів громадянського суспільства та від наукових та освітніх установ.

Під час розроблення проекту Стратегії надійшло 220 пропозицій, з яких 170 було враховано.

Кабінет Міністрів України 29 серпня 2012 року схвалив проект Указу Президента України «Про Стратегію розвитку інформаційного суспільства в Україні» та 18.09.2012 року подав на розгляд Президентові України.

 

 

 

версія для друку