українська російська англійська
Перегляд Україною тарифів у рамках СОТ - не перешкода для укладення Угоди про асоціацію з ЄС
13.12.2012 | 13:22
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Бажання України переглянути свої зобов'язання в рамках СОТ, згідно з 28 статтею Генеральної угоди про тарифи і торгівлю, є абсолютно правомірним і не може стати перешкодою для політичної асоціації та економічної інтеграції з ЄС. Таку думку висловив Урядовий уповноважений з питань євроінтеграції Валерій П'ятницький.

У своєму висновку щодо України Рада ЄС висловлює надію, що наша держава відмовиться від використання протекціоністських заходів і перегляду тарифів на імпорт, але не вимагає цього від нас в обов'язковому порядку, уточнив він. У висновку перераховані інші умови підписання Угоди про Асоціацію, і всі вони лежать у політичній площині.

Валерій П'ятницький також нагадав, що 11 грудня 2012 року в Женеві відбулося засідання Генеральної ради СОТ. ЄС повторив своє побажання, щоб Україна відмовилася від модифікації наших зобов'язань, які стосуються тарифів. Разом з тим, кожна країна окремо передала заявку на ведення переговорів і консультацій, згідно зі статтею 28 Генеральної угоди про тарифи і торгівлю. «Це означає, що діалог по 28 статті буде продовжений. Підстав для паніки немає - йде нормальний робочий процес», - підкреслив Валерій П'ятницький.

 

 

версія для друку