українська російська англійська
Прем'єр-міністр закликав депутатів до співпраці задля мінімізації впливу на економіку України фінансової кризи
13.12.2012 | 16:04
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр України Микола Азаров закликав народних депутатів до співпраці з Урядом задля мінімізації впливу на економіки Україну світової фінансово-економічної кризи. Про це він заявив, виступаючи у Верховній Раді.

«Якщо ми не хочемо жити під диктовку кризи, новому Уряду разом з новим парламентом належить вирішувати нагальні питання розвитку, покладаючись на власні сили, на внутрішній потенціал. І Україна має вийти з цієї кризи з більш сильною і стійкою до зовнішніх потрясінь економікою. Саме така ідеологія покладена в основу програмних завдань, розроблених Президентом України для нового Уряду», - сказав Микола Азаров.

Прем‘єр-міністр підкреслив, що Уряд уважно аналізує антикризові заходи, які застосовують країни ЄС. За його словами, вони переважно полягають у значному скороченні соціальних видатків бюджету та збільшенні оподаткування. Він додав, що окремі держави йдуть на безпрецедентні кроки. Наприклад, Уряд Італії прийняв рішення збільшити ПДВ до 23%, запровадити податок на комунальні послуги і збільшити пенсійний вік до 66 років. Уряд Іспанії на 6% збільшив ставку оподаткування доходів підприємств тощо. 

«Я відповідально заявляю: Україна не піде таким шляхом. Наші громадяни ще не мають таких доходів, як громадяни Євросоюзу. А тому ми не збираємося перекладати тягар кризи на плечі простих громадян. Так само як ми не перекладали його в умовах різкого збільшення ціни на газ», - підсумував Глава Уряду.

 

версія для друку