українська російська англійська
Відбулася перша Всеукраїнська конференція за участю неурядових екологічних організацій з питань державної політики
13.12.2012 | 16:15
Прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів

12 грудня 2012 року за підтримки Міністерства екології та природних ресурсів України відбулася перша Всеукраїнська конференція за участю неурядових екологічних організацій з питань державної політики.

Конференція організована з метою залучення громадськості до обговорення питань щодо прийняття рішень у сфері охорони навколишнього природного середовища, планування та реалізації державної екологічної політики.

У відкритті конференції взяли участь: директор департаменту екологічного контролю природних ресурсів України Державної екологічної інспекції України Лазарєв Володимир Володимирович, начальник відділу взаємодії із ЗМІ та консультацій з громадськістю Міністерства екології та природних ресурсів України Дудка Ганна Іванівна, проректор Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Барановська Ванда Євгенівна, голова Всеукраїнської громадської  екологічної організації «Зелений світ» Самойленко Юрій Іванович та президент Всеукраїнської громадської організації «Жива планета» Берзіна Світлана Валеріївна.

«Україна за останній рік досягла значних успіхів щодо посилення ролі громадськості у процесі ухвалення природоохоронних рішень щодо захисту і поліпшення стану навколишнього природного середовища, адже екологічна безпека є однією з найважливіших складових національної безпеки держави. Міністр Едуард Ставицький ставить завдання максимально сприяти налагодженню співпраці із громадськими інституціями, а також залучати громадськість під час прийняття важливих для держави рішень», - зазначила представник Міністерства.

За словами Лазарєва Володимира Володимировича, «громадський екологічний контроль та управління - одна з важливих рушійних сил у розбудові збалансованих суспільних відносин. В умовах демократизації і екологізації соціальних процесів, громадськість отримує все більше можливостей для здійснення екологічного контролю».

У роботі конференції взяли участь 137 представників громадських організацій з усіх регіонів України.

Під час конференції було розглянуто найбільш актуальні екологічні питання та обговорено можливі шляхи їх вирішення; узагальнено досвід співпраці громадських організацій та Міністерства екології та природних ресурсів України, а також були розроблені рекомендації щодо залучення представників неурядових екологічних організацій до планування та реалізації державної екологічної політики та Національного плану дій з охорони навколишнього природного середовища на 2011-2015 роки.

 

версія для друку