українська російська англійська
14-15 грудня відбудеться IV Міжнародний правничий конкурс імені В. М. Корецького
13.12.2012 | 16:45
Прес-служба Міністерства юстиції

14-15 грудня в рамках Всеукраїнського тижня права Міністерством юстиції України спільно з Координаційною радою молодих юристів України при Міністерстві юстиції України  та Інститутом держави і права ім. В.М. Корецького проводиться IV Міжнародний правничий конкурс імені  В.М. Корецького.

Конкурс проходить у формі імітації судового засідання Європейського суду з прав людини.

Місія Конкурсу - формування здатності правників до реальної реалізації та захисту прав і свобод людини.

Вісім команд, які здобули право участі у другому етапі Конкурсу, було відібрано згідно з правилами проведення Конкурсу - за наслідками виконаних письмових завдань.

Зокрема, у другому етапі Конкурсу братимуть участь команди Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі, Європейського університету, Чорноморського державного університету імені Петра Могили, Київського університету права, Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого» (Інституту підготовки кадрів для Міністерства юстиції України), Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного університету «Одеська юридична академія» (факультет адвокатури та факультет правової політології та соціології).

Команди за жеребом представлятимуть сторони заявника та держави. Попередньо вони мали виконати письмові завдання — представити заповнену на основі обставин справи заяву до Страсбурзького суду, зауваження держави і відповідь них представників заявника. Як доповнення, вони могли представити й письмові умови дружнього врегулювання спору, а також проект можливого рішення.

До складу журі Конкурсу увійшли: юрист Європейського суду з прав людини, автор ідеї конкурсу В’ячеслав Бігун, Урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Назар Кульчицький, доцент кафедри теорії та філософії права юридичного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка Дмитро Гудима, професор кафедри європейського та порівняльного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка Іван Білас, науковий співробітник Інституту держави і права ім. В.М. Корецького  НАН України Ольга Стрєльцова, старший менеджер Програми розвитку ООН в Україні Юлія Щербініна.

Місце проведення Конкурсу: приміщення Інституту держави і права  ім. В.М. Корецького (м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4). Початок о 9:30.

Як повідомлялося, з 10 по 15 грудня 2012 року в Україні відбувається традиційна загальноукраїнська акція «Тиждень права».

Всеукраїнський тиждень права узагальнює собою цілу низку соціально-значимих заходів, у рамках яких цього року правники України беруть участь у наданні безоплатних юридичних консультацій для громадян, проводять майстер-класи для молодих юристів. Відбуватимуться заходи правоосвітнього характеру.

Всеукраїнська акція «Тиждень права» була започаткована у 2008 році з нагоди відзначення 60-ї річниці проголошення Загальної декларації прав людини. Указом Президента України встановлено започаткувати проведення Всеукраїнського тижня права щороку в тиждень, що включає 10 грудня - День прав людини, який відзначається в пам’ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.

 

версія для друку