українська російська англійська
Визначено переможців Всеукраїнського конкурсу на краще видання для дітей та юнацтва
13.12.2012 | 16:46
Прес-служба Державного комітету телебачення і радіомовлення

13 грудня в Держкомтелерадіо відбулося засідання журі Всеукраїнського конкурсу на краще періодичне друковане видання для дітей та юнацтва, яке визначило його переможців.

Так, кращим друкованим періодичним виданням для дітей у 2012 році названо журнал «Диво-Деревце» (головний редактор - Соломія Слобожанська, засновник та видавець – ТОВ «Соломія Медія Плюс), що виходить щомісячно накладом 10 тисяч примірників. Журнал розрахований на малечу 5-8 років. Він знайомить юних читачів із здобутками культури, художнього слова, традицій українського народу. Головні герої журналу Богданчик і Софійка мандрують стежками пізнання разом з читачами.

Юридичний журнал для школярів «Абетка права» (головний редактор - Лариса Денисенко, видавець – редакція журналу «Право України») визнано кращим друкованим виданням для юнацтва.

Щоквартальний часопис тиражем 300 примірників покликаний підвищувати рівень правової освіти свого юного читача. На сторінках журналу – поради юристів та психологів, інтерв’ю з популярними особистостями тощо.

Також за багатолітнє служіння наймолодшій читацькій аудиторії спеціальним дипломом конкурсу відзначено «Казковий вечір» – повнокольорову щотижневу газету для дітей молодшого віку (головний редактор – Людмила Суворова). На сторінках цього видання – розвиваючі завдання, повчальні казки, творчі доробки юних читачів.

Як зазначив перший заступник Голови Держкомтелерадіо України Анатолій Мураховський, періодика для дітей і юнацтва належить до тієї категорії видань, яким нелегко конкурувати в сучасному інформаційному просторі. Їх покликання – виховувати, збагачувати молоде покоління знаннями, культурними цінностями, сприяти формуванню особистості юного українця.

«Незважаючи на бурхливий розвиток нових інформаційних технологій, дитячі газети і журнали залишаються джерелом знань, порадниками і друзями нашої юні», - сказав він.

Загалом у 2012 році на конкурс надійшло 16 видань, серед яких як розважальні, так і пізнавально-навчальні газети та журнали для дитячої та підліткової читацької аудиторії.

Нагадаємо, щорічний Всеукраїнський конкурс на краще періодичне друковане видання для дітей та юнацтва засновано Державним комітетом телебачення і радіомовлення України у 2007 році з метою сприяння розвитку дитячої періодики, удосконалення традицій випуску періодичних друкованих видань для дітей та юнацтва, підвищення ролі друкованих ЗМІ у вихованні підростаючого покоління тощо.

Свого часу переможцями конкурсу ставали: у 2007 році - журнали «Барвінок», «Малятко», «Артклас», «12+», «Юний натураліст» та газета «Казковий вечір», у 2008 році – журнали «Ангелятко» та «Колосок», у 2009 – журнали «Котя», «Indigo», у 2010 році – журнали «Ангелятко» і «Однокласник». Минулоріч лауреатами конкурсу стали «Колосок» та «Мамине сонечко».

версія для друку