українська російська англійська
Микола Азаров переконаний, що компроміс заради розвитку держави можливий і необхідний
14.12.2012 | 12:23
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Премєр-міністр Микола Азаров переконаний, що новий парламент може приймати конструктивні рішення на основі відповідальності перед народом для розвитку країни. На цьому він акцентував під час засідання Кабінету Міністрів 14 грудня 2012 року.

«Після досить важких і неоднозначних дебатів у парламенті вчора намітився дуже важливий компроміс. Верховна Рада продемонструвала, що може приймати змістовні, конструктивні рішення, спрямовані на забезпечення стабільності і розвитку держави. Я переконаний: відповідальність перед народом України дозволить цей компроміс закріпити і продовжити у подальшій роботі. Ми зробимо для цього все необхідне», - наголосив Микола Азаров.

Він повідомив, що вчора офіційно запросив опозицію до переговорів з принципових питань порядку денного розвитку країни у дуже непростих умовах. «Я запропонував неупереджено, конструктивно, виходячи виключно з національних інтересів, проаналізувати питання покращення умов нашого членства у Світовій організації торгівлі, ставлення до Митного союзу, співробітництва з Міжнародним валютним фондом. І знайти компроміси у цих питаннях. З однією умовою: компроміси в інтересах України. Без популізму і галасу», - сказав Прем’єр-міністр.

При цьому Микола Азаров наголосив, що Уряд разом парламентом мають завершити реформування судової системи, виборчого законодавства, забезпечити виконання погодженого з Європейським Союзом Порядку денного асоціації - з метою підписання Угоди про асоціацію, включаючи всеохоплюючу зону вільної торгівлі з Європейським Союзом. «Я підкреслив, що у Верховної Ради України і Кабінету Міністрів є прагматична програма необхідних країні і невідкладних перетворень, яку треба виконати. Вона чітко викладена у зверненні Президента України до парламенту», - сказав Микола Азаров, додавши, що вчора Верховна Рада України отримала детальну доповідь щодо першочергових завдань та дій, а також законопроектів, які необхідно прийняти, щоб закріпити тенденції економічного розвитку та здійснювати сильну соціальну політику.

Водночас Глава Уряду зауважив і про неприйнятні тенденції за перші два дні роботи нового складу парламенту: вирішувати питання у силовий спосіб, що неприпустимо для законодавчого органу цивілізованої країни. «Невже комусь може сподобатись, що в новинах всіх телеканалів світу через це Україна поставала у негарному світлі? Для мене це особливо неприємно з огляду на те, що компроміс, як виявилося, можливий і насправді необхідний всьому суспільству», - сказав Микола Азаров.

 

версія для друку