українська російська англійська
На колегії Держспоживінспекції визначено план діяльності на 2013 рік
14.12.2012 | 13:56
Прес-служба Державної інспекції з питань захисту прав споживачів

13 грудня у приміщенні Держспоживінспекції України відбулося  розширене засідання колегії з керівниками територіальних інспекцій з питань захисту прав споживачів та керівниками центрів захисту прав споживачів.

На початку зустрічі усіх присутніх привітав Голова Держспоживінспекції України Сергій Орєхов та зазначив: «Робота Держспоживінспекції України та її територіальних органів, у першу чергу, спрямована на захист прав споживача та відстоювання  його інтересів. Ми зібралися, аби обговорити результати роботи територіальних інспекцій за 2012 рік та окреслити план стратегічних дій на 2013. Усі присутні мають зрозуміти, що на нас покладена велика відповідальність у питанні благополуччя українського народу. Наш обов’язок – швидко реагувати на проблеми, що виникають на споживчому ринку, інформувати громадян, задля їх правової обізнаності та загальної безпеки».

На колегії було обговорено виконання у 2013 році Держспоживінспекцією України актів і доручень Президента України, здійснення державного ринкового нагляду і контролю нехарчової продукції,  реалізації положень Закону України «Про засади державної мовної політики», а також приділено увагу таким питанням:

-  запровадження здійснення державного ринкового нагляду в Україні та перші підсумки результативності виконання територіальними органами Держспоживінспекції України функцій з державного ринкового нагляду;

- освоєння територіальними органами Держспоживінспекції України коштів, передбачених для оплати зразків товарів, відібраних у ході здійснення заходів державного нагляду (контролю) та послуг з їх транспортування, незалежної експертизи, зберігання та знищення;

- стан виконання показників фінансових планів у ІІ кварталі 2012 року центрами захисту прав споживачів;

- результати перевірок органами прокуратури територіальних органів Держспоживінспекції України.

У свої виступах керівники структурних підрозділів центрального апарату Держспоживінспекції України акцентували свою увагу на необхідності  швидкого реагування територіальних інспекцій на скарги споживачів, оскільки саме цей фактор є найпершим показником ефективності їх роботи і сьогодні це питання стоїть на контролі Президента України та Уряду.

На розгляд членів колегії, для схвалення, був представлений план діяльності Держспоживінспекції України на 2013 рік. План підготовлено на основі завдань, визначених Програмою Президента України В.Ф. Януковича «Україна для людей», Програмою економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», доручень Уряду у сфері захисту прав споживачів та ринкового нагляду відповідно до вимог та з урахуванням пропозицій структурних підрозділів Держспоживінспекції України.

Винесені на обговорення питання та представлений план діяльності Держспоживінспекції України на 2013 рік були прийняті з урахуванням пропозицій членів колегії.

Після завершення колегії, Сергій Орєхов подякував присутнім за плідну роботу та наголосив на необхідності вжиття всіх можливих заходів з реалізації спільної мети – зробити державну політику захисту прав споживачів, у тому числі й сферу державного ринкового нагляду, прозорою, системною та ефективною.

 

версія для друку