українська російська англійська
Бюджет органів прокуратури спрямований на своєчасну реалізацію положень нового Кримінального процесуального кодексу
14.12.2012 | 14:33
Прес-служба Генеральної прокуратури

У зв’язку з необ’єктивним висвітленням питання та необґрунтованими критичними коментарями щодо формування показників бюджету Генеральної прокуратур України на 2013 рік, виникла необхідність роз’яснити це питання.

Так, необхідність встановлення обсягів асигнувань органів прокуратури у розмірі 3,2 млрд. грн. зумовлена кількома чинниками:

Необхідність встановлення обсягів асигнувань органів прокуратури у розмірі 3,2  млрд. грн. зумовлена кількома чинниками:

- Здійснення оптимізації програм фінансування Генеральної прокуратури України, внаслідок чого до видатків прокуратури включено витрати, передбачені на утримання Національної академії прокуратури, яка здійснює підготовку та підвищення кваліфікації прокурорсько-слідчих кадрів. Раніше академія фінансувалась окремо.

- Забезпечення передачі майна та бюджетних коштів, що використовувались для розміщення та забезпечення діяльності військових прокуратур, від Міністерства оборони України на підставі вимог розділу 2 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Кримінального процесуального кодексу України» від 13 квітня 2012 року №4652-ІУ.

Одночасно зазначена норма Закону встановлює, що починаючи з 2013 року бюджетні призначення, які раніше передбачалися Міністерству оборони України на утримання військових прокуратур, тепер виділяються Генеральній прокуратурі України;

- Запровадження в дію нового Кримінального процесуального кодексу України, який почав діяти з 20 листопада 2012 року.

Реалізація вказаного нововведення вимагає додаткових кадрових та матеріально-технічних ресурсів (витрат на програмно-технічне забезпечення функціонування створеного Єдиного реєстру досудових розслідувань, поточне забезпечення заходів із захисту інформації на режимно-таємних об'єктах органів прокуратури).

Необхідно зауважити, що зазначені кошти не передбачають підвищення заробітної плати робітників органів прокуратури, а спрямовані виключно на своєчасну реалізацію положень нового Кримінального процесуального кодексу України, фінансування та утримання Національної академії прокуратури України та спеціалізованих прокуратур у воєнній сфері.

Показники бюджету Генеральної прокуратур України на 2013 рік складають близько 60% від необхідної потреби фінансування.

 

версія для друку