українська російська англійська
Мінсоцполітики: 2012-й - рік реалізації соціальних ініціатив Президента України
14.12.2012 | 14:26
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ

2012-й можна сміливо назвати роком реалізації соціальних ініціатив Президента України. Було прийнято низку рішень, які істотно підвищили ефективність соціального захисту вразливих категорій населення. Результати проведеної роботи в цьому напрямі обговорювалися під час відеоконференції Мінсоцполітики з представниками регіонів.

Директор департаменту пенсійного забезпечення Мінсоцполітики Микола Шамбір, зокрема, поінформував учасників заходу, що на виконання поставлених завдань з травня цього року осучаснено індивідуальний заробіток пенсіонерів до середньомісячної заробітної плати за 2007 рік (1197,91 грн.) та підвищено пенсії для 12,9 млн. пенсіонерів. У результаті середня пенсія у листопаді становила 1 438,30 грн. (порівняно з квітнем 2012 року вона зросла на 158,86 гривень), а чисельність людей, пенсійні виплати яких менші за 1 тисячу гривень, зменшилася вдвічі - з 7,6 млн. грн. станом на 1 січня 2012 року до 3,2 млн. грн. станом на 1 жовтня. Осучаснено пенсії 8,033 млн. пенсіонерам. Середній розмір підвищення трудових пенсій склав 134,81 гривню.

З 1 травня ц.р. також були підвищені пенсійні виплати для членів сімей померлих інвалідів (з 28% до 42% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб) та для учасників війни.

Крім того, були прийняті Урядом рішення щодо істотного збільшення для інвалідів війни розміру одноразової допомоги до 5 травня, поетапного підвищення розмірів пенсій військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу, які залишили службу, запровадження соціально справедливого рівня щомісячних страхових виплат шахтарям-інвалідам, іншим потерпілим на виробництві та членам їх сімей.

Окремо зупинився Микола Шамбір на забезпеченні кожного інваліда необхідними технічними та іншими засобами реабілітації. Він нагадав, що у 2012 році на  ці цілі у Державному бюджеті визначені видатки у сумі 614,3 млн. грн., що в порівнянні із попереднім роком більше на 252,7 млн. гривень.

Соціальними ініціативами Президента України було передбачено до 1 вересня ц.р. забезпечити всіх інвалідів кріслами колісними. Станом на 1 вересня 2012 року інваліди та законні представники дітей-інвалідів звернулися за отриманням 25,7 тис. крісел колісних. Проте на 1 вересня ц.р. набули право для отримання лише 19,5 тис. виробів, з яких було видано інвалідам та дітям-інвалідам 16,5 тис. крісел колісних. Решту засобів пересування було поставлено та видано протягом вересня”, - повідомив Микола Шамбір.

При цьому він зауважив, що потреба на засоби пересування постійно зростає. Зокрема, протягом жовтня 2012 року окремі категорії населення звернулися за 4 тис. одиниць крісел колісних. Як відомо, відповідно до нового порядку, запровадженого у 2012 році, інвалід самостійно обирає виробника протеза та крісла колісного для забезпечення індивідуальних потреб з урахуванням медичних показань.

Всього станом на 10 грудня 2012 року окремим категоріям населення було видано направлень на 36,7 тис. одиниць крісел колісних та понад 34,5 тис. одиниць крісел колісних було виготовлено та видано таким особам. Протезно-ортопедичні вироби видаються за фактичним зверненням осіб з інвалідністю на підприємство. На сьогодні особам з інвалідністю виготовлено та видано 144,9 тис. одиниць протезно-ортопедичних виробів (на 142,2 тис. одиниць подано заявок), що становить 97 % від фактично взятих у виробництво замовлень (3 % замовлень – знаходиться в стадії виготовлення).

Також цього року, за інформацією Мінсоцполітики, збільшено розміри допомоги особам, які проживають разом з інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, на догляд за ним. Так, розмір допомоги людям, які здійснюють догляд за інвалідом І-ІІ груп, які мають психічні захворювання, з 17 червня зріс у 10 разів – з 109,4 грн. до 1094 грн., а з 1 грудня ц.р. – 1134 гривень.

Право на таку допомогу мають сім’ї, доходи яких не перевищують 3-х прожиткових мінімумів, встановлених для кожного члена сім’ї. Станом на 1 листопада 2012 року зазначену допомогу призначено 39,3 тис. осіб, у той час як до підвищення розміру допомоги її отримували лише 6,3 тис. осіб.

Велику увагу у Мінсоцполітики приділяють й реалізації окремої бюджетної програми для реабілітації дітей, хворих на дитячий церебральний параліч, яку в Україні запроваджено вперше. Йдеться про придбання реабілітаційного комплексу для локомоторної терапії LokomatPro установам (незалежно від форм власності), які здійснюють реабілітацію дітей, хворих на дитячий церебральний параліч, та на реабілітаційні послуги. За державні кошти вже придбано 8 одиниць такого обладнання.

Перша партія зазначеного обладнання у кількості 4 одиниць вже надійшла до Державного комплексу соціальної реабілітації дітей-інвалідів (м. Миколаїв), Закарпатського обласного центру комплексної реабілітації інвалідів (м. Ужгород), Українського науково-дослідного інституту протезування, протезобудування та відновлення працездатності (м. Харків) та Одеського обласного благодійного Фонду реабілітації дітей-інвалідів „Майбутнє” (м. Одеса).

Учасники відеоконференції  обговорили й інші напрями роботи - щодо посилення соціального захисту малозабезпечених сімей, модернізації діяльності соціальних служб, влаштування дітей-сиріт та дітей, які залишилися без батьківського піклування, у сімейні форми виховання, забезпечення громадян гідною роботою тощо.

 

 

 

 

 

версія для друку