українська російська англійська
На Дніпропетровщині за 2,5 роки чорнобильці отримали 65 квартир
14.12.2012 | 15:20
Дніпропетровська ОДА

14 грудня в Україні відзначають День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії в Чорнобилі. Це день закінчення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської атомної електростанції в 1986 році.

«Подяка героям-ліквідаторам, вшанування загиблих, турбота та допомога постраждалим – це ті реальні кроки, якими ми підтверджуємо безмежну вдячность мужнім людям, які ціною власного здоров’я та життя захистили людство від жахливих наслідків ядерної катастрофи», - сказав голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул під час заходів з вшанування.

Внаслідок Чорнобильської катастрофи, яка сталася 26 квітня 1986 року, радіаційного забруднення зазнали 2 тисячі 293 населених пункти України, де проживало 2 мільйони 300 тисяч чоловік. На ліквідацію аварії Дніпропетровщина залучила потужні матеріальні ресурси, науковий та технічний потенціал. 23 тисячі мешканців Дніпропетровської області стали учасниками ліквідації аварії та її наслідків. У той же час область прийняла з Чорнобильської зони та надала житло трьом тисячам сімей.

На сьогодні на території області мешкає 24 748 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Серед них 2 764 тисячі інвалідів, 3 тисячі 742 дитини та 1 тис. 210 вдів, які підпадають під дію Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

Під керівництвом Олександра Вілкула в регіоні реалізується низка програм з підтримки чорнобильців. За два з половиною роки чорнобильці отримали 65 квартир.

Цього року оздоровлено близько 1700 чорнобильців, безкоштовними ліками забезпечено більше 6 тисяч чорнобильців, візки отримали 27 інвалідів-чорнобильців, ще 146 осіб отримали інші засоби реабілітації.

У рамках соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича у медичних закладах Дніпропетровської області майже в 2,5 рази збільшено кількість стаціонарних ліжок для чорнобильців (з 30 до 80 ліжко-місць). Для цього в області відкриті реабілітаційні відділення у м. Дніпропетровську (обласна клінічна лікарня ім. Мечникова, Дніпропетровська міська багатопрофільна лікарня № 4, обласна дитяча клінічна лікарня), 20 ліжок у госпіталі інвалідів війни м. Дніпродзержинська та м. Кривому Розі (міська лікарня №3). Усі відділення оснащені сучасною технікою та спеціальним діагностичним обладнанням. У регіоні у 2012 році на лікування чорнобильців виділено в 6 разів більше коштів, ніж 2011 року – 645 тис грн.

До цього Дня у всіх містах та районах Дніпропетровської області вшановували героїв-ліквідаторів. У всіх навчальних закладах області проходили єдині уроки пам'яті та патріотизму з участю героїв-ліквідаторів.

Шостий рік поспіль Дніпропетровщина приймала міжнародний фестиваль пісні «Чорнобильські мотиви», в якому цьогоріч взяли участь більше 220 представників з України, Росії, Білорусії та Казахстану.

Також цього року на Дніпропетровщині видано другу «Книгу пам’яті про учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС від Дніпропетровської області» (перша книга була видана у 2011 році до 25 – ї річниці аварії на ЧАЕС).

 

версія для друку