українська російська англійська
Реформування державної служби в Україні в контексті реалізації політики євроінтеграції: навчально-методологічні аспекти
14.12.2012 | 15:46
Прес-служба Національного агентства з питань державної служби

14 грудня 2012 року Національним агентством України з питань державної служби, Центром адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу та Спілкою молодих державних службовців України було проведено міжнародну конференцію на тему: «Реформування державної служби в Україні в контексті реалізації політики європейської інтеграції: навчально-методологічні аспекти».

«В контексті реалізації комплексних реформ в державі, які розпочато Президентом України, важливим документом є Стратегія державної кадрової політики на 2012-2020 роки, затверджена Указом Президента України від 01.02.2012 № 45/2012, яка передбачає підвищення соціального забезпечення населення, задоволення його очікувань щодо соціально-професійної самореалізації в суспільстві, гідних умов життя та праці. В контексті європейської інтеграції це відповідає стандартам демократичної, правової держави із соціально орієнтованою ринковою економікою», – зазначив у вступному слові Голова Нацдержслужби України В’ячеслав Толкованов.

Учасники конференції обговорили питання щодо реалізації положень Стратегії державної кадрової політики на 2012-2020 роки, залучення молоді на державну службу, впровадження європейських інструментів інституційної розбудови в Україні, управління якістю на державній службі в контексті реалізації політики європейської інтеграції.

На конференції були представлені результати виконання плану заходів щодо реалізації у 2012 році положень Стратегії державної кадрової політики на 2012-2020 роки, науково-методичних засад формування Стратегії державної кадрової політики та проекту Плану заходів Стратегії на 2013 рік.

Європейські колеги поділилися досвідом стосовно наукової співпраці Польщі та України з питань реформування державної служби, проведення адміністративної реформи та реформи державної служби в Польщі.

Під час конференції були також обговорені першочергові заходи щодо реалізації Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні і посилення вимог та оновлення механізмів діяльності органів виконавчої влади з громадськістю.

За результатами міжнародної конференції було прийнято спільну резолюцію, в якій Нацдержслужбі України було рекомендовано взяти до відома інформацію про виконання Плану заходів щодо реалізації у 2012 році положень Стратегії державної кадрової політики на 2012-2020 роки, подати на розгляд Уряду проект Плану заходів щодо реалізації згаданої Стратегії у 2013 році та продовжити здійснення наукового забезпечення державної служби та її адаптації до стандартів Європейського Союзу з метою підвищення ефективності реалізації державної політики у сфері державної служби.

У заході взяли участь представники центральних органів виконавчої влади, Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу, обласних державних адміністрацій, Національної академії державного управління при Президентові України, Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В.Птухи НАН України, Польської Академії Наук у м. Києві, Фундації Інституту справ державного управління м. Люблін та інститутів громадянського суспільства.

Довідково

Указом Президента України від 20.07.2012 № 453 затверджено План заходів щодо реалізації у 2012 році положень Стратегії. Підготовку згаданого Плану забезпечено Нацдержслужбою України відповідно до Плану організації виконання Указу Президента України від 01.02.2012 № 45/2012 «Про Стратегію державної кадрової політики на 2012-2020 роки». Координація діяльності з підготовки та реалізації річного Плану заходів, спрямованих на здійснення Стратегії, є одним із пріоритетних напрямів діяльності Нацдержслужби України.

версія для друку