українська російська англійська
Прем'єр-міністр наголосив на відповідальності регіональної влади при прийнятті місцевих бюджетів
14.12.2012 | 14:20
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Державний бюджет України на 2013 рік прийнятий своєчасно. Тепер на порядку денному – прийняття місцевих бюджетів, заявив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Уряду 14 грудня.

Він наголосив: у 2013 рік держава повинна увійти із збалансованими публічними фінансами, бо інакше просто неможливо забезпечити ритмічні виплати в бюджетній сфері з перших днів нового року.

«Тому наголошую на особливій відповідальності в цей період Міністерства фінансів та органів місцевої влади. Вони зобов’язані практичними діями підтримати концепцію Державного бюджету: надійно забезпечити ресурсами і завдання розвитку, і соціальні виплати. А також повинні задіяти абсолютно всі можливі механізми сприяння реальному сектору економіки», - підкреслив Микола Азаров.

За його словами, тільки зростання економіки, збереження, а краще – збільшення робочих місць дадуть можливість виконувати бюджет, забезпечити те, чого люди в першу чергу чекають від влади: підвищення зарплат, пенсій тощо і надійного соціального захисту.

При цьому Прем’єр-міністр закликав органи місцевої влади не перекладати всю відповідальність на Уряд.

Він зазначив, що бюджетні трансферти всім територіальним бюджетам розраховуються за однаковим принципом, єдиною формулою, яка враховує власні доходи місцевих бюджетів та реальний обсяг повноважень, які повинна забезпечити місцева влада. «Держава свої зобов’язання виконає обов’язково. Місцевій владі я хочу тільки одне сказати: працюйте над тим, щоб максимально використати місцеві резерви, стимулювати розвиток», - сказав Микола Азаров.

версія для друку