українська російська англійська
Микола Азаров: Фінансова незалежність територіальних громад залежить від ефективності місцевої влади
14.12.2012 | 14:40
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Саме від ефективної роботи органів місцевої влади залежить стан наповнення бюджетів територіальних громад та їх фінансова незалежність. Про це заявив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Уряду 14 грудня.

«Саме місцева влада найближче стоїть до людей, до бізнесу, особливо малого і середнього бізнесу», - наголосив Микола Азаров.

За його словами, стан наповнення бюджетів територіальних громад залежить від того як місцева влада сприятиме розвитку бізнесу. Важливо створювати сприятливі умови для інвесторів та працювати з легалізацією заробітної плати – це теж є складовими ефективної бюджетної політики органів місцевої влади.

Микола Азаров нагадав, що вже наступного року набере чинності норма Закону «Про зайнятість», відповідно до якої приріст надходжень податку на доходи фізичних осіб буде в повному обсязі залишатися в розпорядженні громади. «І той, хто доб’ється легалізації зарплат, багато виграє», - наголосив Прем’єр-міністр.

Він зазначив, що вже кілька років практикується система стимулів до нарощування доходів місцевих бюджетів. За його словами, той, хто хоче і вміє працювати, отримує на місцях відчутний фінансовий результат. Наприклад, сказав Микола Азаров, у минулому році 17 адміністративно-територіальних одиниць перевиконали надходження загальнодержавних платежів (податку на прибуток і акцизного збору), відповідно, у них в розпорядженні додатково залишилося 1 млрд. 37 млн. грн. «А хтось, замість того, щоб брати це за приклад, навпаки, - скаржиться і звинувачує центральну владу. Ні, шановні, не так треба виправдовувати довіру людей, які вас обрали! - наголосив Глава Уряду. - Ця робота непроста і займе певний час, але саме вона є базою для фінансової незалежності територіальних громад».

 

версія для друку