українська російська англійська
Енергетичні компанії і місцеві адміністрації скоординують роботу з ліквідації наслідків негоди
14.12.2012 | 15:10
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів 14 грудня наголосив на необхідності координації дій між енергетичними компаніями і місцевими адміністраціями у боротьбі з наслідками снігопадів.

«Кілька днів в Україні тривають екстремальні снігопади. Надзвичайно складні умови склалися для транспортної та енергетичної галузей. Снігова маса валить дерева, лінії електромереж тощо», - зазначив Микола Азаров, додавши, що у Києві за чотири дні випало понад дві місячні норми опадів. Подібна ситуація спостерігалася у Київській, Житомирській, Тернопільський, Хмельницький, Чернівецький та інших областях.

За його словами, на ранок сьогоднішнього дня залишаються без електропостачання 169 населених пунктів в Київській області та 137 у Житомирській області.

«Я наголошую на необхідності координації дій між енергетичними компаніями і місцевими адміністраціями. У енергетиків достатньо техніки і людей, щоб швидко відновити енергопостачання. Але вони не всюди можуть добратися через замети. Тому я дуже серйозно звертаю увагу глав відповідних обласних адміністрацій: треба мобілізувати всі наявні сили і забезпечити доступ ремонтних бригад до місць поривів. Треба елементарно розчистити дороги», - розпорядився Микола Азаров.

За його словами, непогода знову серйозно випробовує готовність всіх відповідних служб до роботи в аварійних ситуаціях. 

Прем’єр-міністр повідомив, що аварійно-відновлювальні бригади обленерго працюють цілодобово і оперативно відновлюють електропостачання. Міністерство надзвичайних ситуацій надало техніку високої прохідності для забезпечення доставки аварійно-відновлювальних бригад обленерго до місць проведення робіт на важкодоступних ділянках.

Крім того, за минулу добу (протягом 13 грудня) аварійними бригадами обленерго відновлено електропостачання населених пунктів у Кіровоградській, Одеській, Миколаївській, Хмельницькій, Черкаській та Чернігівській областях, що були знеструмленні протягом останніх діб.

Микола Азаров відзначив, що досі вдавалося оперативно і організовано долати важкі ситуації. Наприклад, в Києві на рішення Уряду навіть довелось залучити на допомогу військовослужбовців Міністерства оборони, Міністерства надзвичайних ситуацій, Міністерства внутрішніх справ та інших, за що їм висловив щиру подяку.

Водночас Микола Азаров зазначив, що минулого тижня масштабна аварія магістральної тепломережі і локальні пориви у житлових будинках трапилися в Миколаєві. Цю надзвичайну ситуацію вдалося ліквідувати буквально протягом доби. Головне, що людей обігріли, влаштували – ніхто не постраждав.

«Усе це свідчить, що нам вдалося створити достатньо ефективну систему реагування на аварії, підготувати людей і необхідні матеріальні ресурси. Але заспокоюватись не можна. Зима тільки починається», - зазначив він.

 

версія для друку