українська російська англійська
Україна бере на себе зобов'язання щодо скорочення викидів парникових газів до 2020 року на 20%
14.12.2012 | 16:51
Прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів

З 26 листопада по 8 грудня 2012 року делегація України брала участь у 18-й Конференції Сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату та 8-ій Зустрічі Сторін Кіотського протоколу, які відбувалися у м. Доха (Катар). Про це на брифінгу в Будинку Уряду розповів 14 грудня Міністр екології та природних ресурсів України Едуард Ставицький.

«Позиція України базувалася на національних інтересах держави, з урахуванням основних параметрів другого періоду дії Кіотського протоколу та формуванням пост-кіотського «кліматичного режиму» в рамках нової глобальної угоди. Прийняті рішення та поправки до Кіотського протоколу говорять про те, що Україні вдалося відстояти свою позицію у низці питань, з урахуванням послідовної державної політики у сфері зміни клімату», - зазначив Едуард Ставицький.

Зокрема, він наголосив, що Україна є учасником другого періоду Кіотського протоколу та бере на себе зобов’язання щодо скорочення викидів парникових газів до 2020 року на 20 % у порівнянні з викидами у 1990 році.

«Україна взяла найбільші зобов’язання серед усіх держав Кіотського протоколу другої частини», - зазначив Едуард Ставицький.

Це особливо показово, враховуючи, що Японія, Росія та Нова Зеландія, які мали зобов’язання із обмеження викидів в першому періоді протоколу, не взяли таких зобов’язань у другому періоді. Зобов'язання в рамках «Кіото – 2» взяли: ЄС, Україна, Австралія, Казахстан, Білорусь, Норвегія, Швейцарія, Ісландія, Ліхтенштейн і Монако.

Другий період зобов’язань за Кіотським протоколом розпочнеться у 2013 році та завершиться у 2020 році з урахуванням того, що нова багатостороння міжнародна угода набере чинності не пізніше початку 2020 року, зокрема її укладання заплановано завершити до 2015 року.

Щодо механізму торгівлі квотами слід зазначити, що у зв’язку з прийняттям низки нових положень у рамках Кіотського протоколу це питання потребуватиме додаткового вивчення та аналізу після прийняття відповідних технічних рішень та надання роз’яснень робочими органами Конференції сторін та Секретаріатом РКЗК ООН.

 

 

версія для друку