українська російська англійська
Порядок покриття витрат на виплату і доставку пільгових пенсій буде удосконалено
15.12.2012 | 12:09
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Кабінет Міністрів України затвердив проект Закону „Про внесення змін до деяких законів України щодо пенсійного забезпечення окремих категорій осіб”. Відповідне рішення Уряду прийняв на засіданні 14 грудня 2012 року.

Проект акта на засіданні Уряду представила заступник Міністра соціальної політики України Лідія Дроздова. Вона поінформувала, що законопроект розроблено на виконання Національного плану дій на 2012 рік щодо впровадження програми економічних реформ на 2010 – 2014 роки з метою вдосконалення порядку покриття фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій.

Зокрема, пропонується:

- звільнити роботодавців (підприємства та організації) від зобов’язань відшкодовувати Пенсійному фонду кошти на виплату і доставку пенсій, які призначені на пільгових умовах;

- запровадити додатковий тариф єдиного внеску за працівників, які працюють в шкідливих умовах на посадах, що дають право на пенсію на пільгових умовах;

- розстрочити заборгованість підприємств, установ та організацій по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, яка склалася на 1 січня 2013 року, на 36 календарних місяців.

При цьому на виплату пенсій шахтарів та інших провідних професій вуглевидобування та металургії, а також працівників сільськогосподарських підприємств, які перебувають на фіксованому сільськогосподарському податку, буде продовжуватися відшкодування з державного бюджету.

Запровадження додаткового тарифу забезпечить надходження до Пенсійного фонду України коштів на виплату пенсій, які призначені на пільгових умовах, у сумі, що передбачена проектом бюджету Фонду на 2013 рік.

 

 

версія для друку