українська російська англійська
Між Україною та Молдовою підписано договір про спільне використання річки Дністер
14.12.2012 | 17:39
Прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів

Між Україною та Молдовою підписано договір про спільне використання транскордонних водотоків, зокрема річки Дністер. Церемонія підписання відбулася 30 листопада у м. Рим в парламенті Італії під час Наради Сторін Конвенції про охорону та використання транскордонних водотоків та міжнародних озер (Конвенції по транскордонним водам) Європейської економічної комісії Організації Об'єднаних Націй (ЄЕК ООН). Про це розповів на брифінгу в Будинку Уряду 14 грудня Міністр екології та природних ресурсів Едуард Ставицький.

Новий договір визначає принципи і забезпечує основу для співпраці щодо запобігання та обмеження забруднення, регулюванню стоку, збереження біорізноманіття та захисту навколишнього середовища Чорного моря.

У документі також регулюються питання обміну даними, участі громадськості та співпраці у випадках надзвичайних ситуацій.

Цей договір є першим прикладом на пострадянському просторі. Він значно розширює існуючі механізми співпраці і стосується всього басейну річки та всіх секторів економіки, що відіграють важливу роль для управління розділеними водними ресурсами та їх охорони.

 У рамках договору буде створена двостороння комісія для сприяння сталому використанню і охороні басейну.

Підписання даного документа є важливим кроком у реалізації Україною та Республікою Молдова своїх зобов'язань у рамках Конвенції ЄЕК ООН з транскордонними водами. Розширення співробітництва двох країн, у тому числі розробка та погодження договору, були підтримані ініціативою «Навколишнє середовище та безпека» (ENVSEC) шляхом реалізації низки проектів, що проводяться спільно ЄЕК ООН, Організацією з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) та Програмою з навколишнього середовища ООН (ЮНЕП).

Підписання договору є результатом поступового розвитку співпраці протягом останніх восьми років за участю широкого кола зацікавлених сторін з обох країн.

 

версія для друку