українська російська англійська
МНС вшанувало героїв Чорнобиля
14.12.2012 | 17:53
Прес-служба Міністерства надзвичайних ситуацій

14 грудня в усіх територіальних підрозділах МНС відбулися урочисті заходи з нагоди вшанування ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Саме цього дня 26 років тому був зданий в експлуатацію захисний саркофаг, який накрив зруйновану станцію і спинив розповсюдження смертельної радіації.

За традицією, у кожному підрозділі МНС зібралися ліквідатори, щоб згадати часи важкої, смертельно небезпечної й виснажливої битви із лихом, що загрожувало життю на планеті. В усіх регіонах України рятувальники МНС вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблих, поклали квіти до пам'ятних знаків, пам'ятників та меморіальних дошок. З кожним роком людей, які приходять до пам`ятників чорнобильцям і які безпосередньо були учасниками даних подій, стає все менше, тому дуже важливо зберегти їхні спогади для майбутніх поколінь і встигнути віддати шану мужній самовідданості ліквідаторів.

Крім того, рятувальники завітали до загальноосвітніх шкіл, аби обговорити цю пам'ятну дату зі школярами. Під час занять учні мали можливість зустрітися з представниками пожежної охорони, переглянути фільм, присвячений участі черкаських вогнеборців у ліквідації Чорнобильської катастрофи. У Черкаській області діти особисто зустрілися з Дмитром Щіпцем – одним із ліквідаторів, який прибув до «забороненої зони» вже через 10 днів після вибуху на четвертому енергоблоці.

«Молодому поколінню, слід знати про цю трагедію, пам’ятати людей, які втратили у боротьбі з нею здоров’я та життя, а також розуміти, наскільки важливим є відповідальне ставлення до своєї роботи. Серед вас, випускників, майбутні депутати, урядовці, можливо, навіть президент, тож саме вам у майбутньому творити долю нашої країни і жити так, щоб Чорнобильська катастрофа ніколи не повторилась», – наголосив помічник начальника ТУ МНС у Черкаській області Костянтин Проценко.

Потік сотень людей – представників облдержадміністрацій, міських та районних рад, виконкому, колег-офіцерів, рідних загиблих, дітей, керівників організацій та підприємств - засвідчив значущість подвигу пожежників. Мільйони людей сьогодні повинні згадати про героїзм і мужність цих людей. Трагічні події Чорнобильської катастрофи вже стали сторінками історії нашої держави. З кожним роком ми все більше розуміємо, від якого страшного лиха врятували людство всього світу вогнеборці, які взяли на себе страшний удар та смертельно небезпечну роботу з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

 

 

версія для друку