українська російська англійська
У Міністерстві внутрішніх справ України вшанували пам'ять ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС
15.12.2012 | 10:21
Управління зв'язків з громадськістю МВС України

У Міністерстві внутрішніх справ України вшанували пам’ять ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. На урочистостях були присутніми заступник Міністра Сергій Лекарь, члени колегії МВС, працівники, ветерани ОВС та військовослужбовці внутрішніх військ, які не зі слів знають про той трагічний день, що згуртував всіх у єдину дружню родину. Адже той квітневий день 1986 року з’єднав серця людей не обов’язком, а совістю.

У боротьбу з атомною трагедією з перших хвилин вступили сотні тисяч людей, серед яких пожежні, міліціонери, військовослужбовці внутрішніх військ та пересічні громадяни.

- Для 33 тисяч працівників органів внутрішніх справ служба у тих надскладних умовах стала випробуванням на мужність та моральну зрілість, - зазначив заступник Міністра внутрішніх справ Сергій Лекарь. - Всі добре розуміли, чим може закінчитись приборкання смертельної радіації. І діяти у тій екстремальній обстановці часто доводилось не за службовими інструкціями, а за велінням совісті, сумління та почуття обов’язку. Ціною власного здоров’я, а часом і ціною життя вони знешкодили атомну стихію, - зауважив Сергій Іванович.

Подвиг наших ліквідаторів відзначений державою. Троє пожежних удостоєні звання Героя Радянського Союзу, четверо – Героя України, 742 працівники – державних нагород СРСР та України.

- Впевнений, що цей подвиг назавжди залишиться в пам’яті багатьох поколінь українських правоохоронців. Ми не маємо права забути ці героїчні сторінки, - підкреслив заступник Міністра внутрішніх справ.

Під час урочистостей до присутніх звернувся й радник МВС України, голова Української Асоціації «Чорнобиль» органів та військ МВС, генерал внутрішньої служби України Василь Дурдинець. Василь Васильович подякував МВС за увагу та повагу до учасників ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС. Голова Української Асоціації «Чорнобиль» наголосив і на тому, що нині учасників та ветеранів ліквідації атомної трагедії підтримують на Державному рівні, а практику МВС щодо піклування про своїх працівників та ветеранів, переймають інші міністерства, відомства та служби.

- Низький уклін і шана всім тим, хто не шкодуючи власних сил і здоров’я зробили гідний особистий внесок в подолання наслідків глобальної катастрофи, - зазначив у своїй промові Василь Дурдинець.

Після покладання квітів до пам’ятника героїзму мужності самопожертві ліквідаторів чорнобильської катастрофи заступник Міністра внутрішніх справ України Сергій Лекарь та радник МВС Василь Дурдинець вручили учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС відзнаки Верховної Ради і Кабінету Міністрів України, Української Асоціації «Чорнобиль» і МВС та цінні подарунки від відомства.

Серед нагороджених ветеранів ОВС – учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС були й діючі правоохоронці. Почесною грамотою Верховної Ради України нагороджено заступника начальника Головного управління МВС України в місті Києві – начальника кримінальної міліції полковника Олександра Кравченка.

Кабінет Міністрів України своєю грамотою нагородив заступника директора Департаменту матеріального забезпечення МВС України – начальника управління зв’язку, полковника міліції Сергія Деконенка. Від Української Асоціації «Чорнобиль» органів та військ МВС Почесну грамоту отримала й спеціальний кореспондент тижневика МВС України «Іменем Закону» Марія Сальник.

Під час проведення урочистостей для присутніх влаштували справжнє свято. Для гостей заспівали народні артисти України Валентина Степова та Мар’ян Гаденко; заслужені артисти України Єлизавета Гаврилюк та Оксана Нестеренко, солістка Академічного ансамблю пісні й танцю МВС України Анна Петраш.

Чорнобиль стосується кожного з нас – і живих, і не народжених. Чорнобильська планетарна катастрофа - це людська трагедія, наслідки якої не дають і не даватимуть спокою людству. Весняна ніч 26 квітня 1986 року стала початком літопису героїчного подвигу працівників органів внутрішніх справ України.

Вічна пам’ять тим, хто віддав своє життя, виконавши найвищий обов’язок перед рідною землею і перед рідним народом – зупинив поширення катастрофи, унеможливив її переростання у глобальний винищувальний смерч для України і всього світу. Хвилина мовчання за тими кого немає серед живих…

Наостанок присутні згадали всіх своїх колег не тільки з України, але й тих, хто проживає на теренах сусідніх держав, які пліч-о-пліч боролись з атомною трагедією. Всіх тих, хто гідно виконав присягу ціною свого здоров’я, а інколи й життя та зберіг для нащадків землю. Низький уклін!

 

версія для друку