українська російська англійська
ІII Київська міжнародна книжкова виставка "Книжкові контракти" розпочала свою роботу
16.12.2012 | 10:40
Прес-служба Державного комітету телебачення і радіомовлення

15 грудня у Центрі ділового і культурного співробітництва «Український дім» відбулося урочисте відкриття ІII Київської міжнародної книжкової виставки «Книжкові контракти», яка триватиме впродовж чотирьох днів. Організатор заходу – Держкомтелерадіо України.

В урочистій церемонії відкриття книжкового форуму взяв участь перший заступник Голови Держкомтелерадіо України Анатолій Мураховський, президент Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів Олександр Афонін, поет, Герой України Іван Драч.

Участь у виставці беруть понад 100 вітчизняних видавничих організацій, а також видавці з Росії, Білорусії, Азербайджану, Туркменістану, Чехії, Фінляндії та Греції.

«Книжковий форум зібрав дуже багато учасників і відвідувачів - це ознака того, що на вітчизняну книгу чекає хороша перспектива, - сказав перший заступник Голови Держкомтелерадіо України Анатолій Мураховський. – Проведення подібного заходу – чудова можливість показати, які книги нині видаються в Україні, і, відповідно, придбати їх за ціною виробника». Він також наголосив на тому, що цьогорічні «Книжкові контракти» зорієнтовані саме на юних читачів, тому лейтмотивом книжкового форуму є дитяча книга.

«Традиційно напередодні свята Святого Миколая на виставці представлено багато дитячих книг. Ми хочемо повернути книзі звання кращого подарунка, друга і товариша. Вона мусить відродити свою роль в суспільстві і стати каталізатором зростання рівня освіченості наших громадян, їх прагнення до розвитку в різних сферах життя – науці, кар’єрі тощо», - підкреслив Анатолій Мураховський.

Поет і громадський діяч Іван Драч у своєму виступі подякував Держкомтелерадіо за організацію подібного книжкового форуму і зазначив, що книга вимагає до себе підвищеної уваги: від держави, видавців і, відповідно, читачів. «Держкомтелерадіо робить все, щоб українська книга розвивалася – і це його вагомий здобуток у цій сфері», - наголосив Іван Драч.

Упродовж усіх чотирьох днів роботи форуму на любителів книги чекатимуть кращі зразки книжкової продукції, випущеної вітчизняними та зарубіжними видавництвами, зустрічі з популярними письменниками, автограф-сесії, цікаві презентації книжкових новинок тощо.

Під час виставки працюватиме «Різдвяна вітальня», де усі бажаючі матимуть змогу поспілкуватись з сучасними українськими письменниками: Іваном Андрусяком, Дмитром Антонюком, Валентином Бадраком, Юрієм Бедриком, Олександром Вiльчинським, Любком Дерешем, Іваном Драчем, Михайлом Загребельним, Андрієм Курковим, Ладою Лузіною, Олегом Майбородою, Іреною Роздобудько, Костянтином Стогнієм, Григорієм Фальковичем та багатьма іншими.

Традиційно на «Книжкових контрактах» пройде благодійна акція «Особливі книжки – для особливих дітей». Зібрані кошти будуть направлені на видання підручників та художніх книжок шрифтом Брайля. В акції приймуть участь видавці, політики, діячі культури та мистецтв, зірки шоу-бізнесу та усі небайдужі до долі дітей з вадами зору.

«На сьогодні в Україні випускається дуже мало книг для дітей з вадами зору, - розповів Анатолій Мураховський. – Саме тому ми вирішили розпочати таку акцію. Окрім того, Держкомтелерадіо України вже кілька років поспіль включає до бюджетної програми «Українська книга» видання шрифтом Брайля».

Він також повідомив, що в Україні немає достатньо обладнання для друку таких книг та висловив сподівання, що спеціалізована друкарня для їх випуску все ж незабаром з’явиться.

Окрім того, до свята Святого Миколая для найменших відвідувачів книжкової виставки-ярмарку підготовлено розважальну програму, приємні сюрпризи та цікаві несподіванки. Впродовж чотирьох днів роботи виставки на маленьких читачів чекатимуть ігри, забави, конкурси, подарунки від Святого Миколая та спілкування з улюбленими дитячими письменниками.

 

версія для друку