українська російська англійська
Освітяни України та Польщі узгодили план заходів щодо співпраці
17.12.2012 | 16:35
Прес-служба МІНІСТЕРСТВа ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ

14 грудня 2012 року завершився офіційний візит делегації Інституту інноваційних технологій і змісту освіти до Республіки Польща, під час якого відбулося узгодження пунктів Угоди про дидактичну співпрацю у галузі освіти з Осередком розвитку польської освіти за кордоном, зокрема вивчення досвіду роботи з підручникотворення.

Під час зустрічей з представниками Міністерства освіти і науки Польщі, Міністерства культури Польщі, Міністерства закордонних справ Польщі йшлося про сучасні підходи до створення навчальної літератури, які повинні ґрунтуватися на найновітніших дослідженнях дидактики, дитячої психології, педагогіки та сучасних методик. Відзначалося, що оцінка якості підручників має відбуватися шляхом апробації та моніторингових досліджень.

Делегацію Інституту також було запрошено на прийом до Посольства України у Республіці Польща. Зацікавлено обговорювалися питання освіти і виховання учнівської та студентської молоді, участі дітей у міжнародних олімпіадах та конкурсах, забезпечення українських шкіл за кордоном підручниками. Цікавою була розмова про освіту закордонних українців, зокрема порушувалися питання з вивчення українознавчих предметів в українських культурно-освітніх центрах, суботніх, недільних школах та їх науково-методичне забезпечення. Саме ці питання належать до компетенції Інституту, тому такі зустрічі повинні сприяти конкретизації роботи у напрямку вивчення української мови за кордоном, зростання інтересу до нашої держави, української культури, літератури, традицій та покращенню іміджу України.

Заступник директора Інституту Юрій Завалевський, який очолив делегацію, наголосив: «Впевнений, що розвиток освіти і науки неможливий без міжнародної співпраці та інтеграції до європейського освітнього простору, без зустрічей фахівців, без обміну досвідом в усіх напрямках освіти. Слід вивчати, знайомитися з досягненнями іноземних колег та впроваджувати найцінніші з них в освіту України».

 

версія для друку