українська російська англійська
За минулу добу військові допомогли звільнити зі снігового полону на трасі Київ-Чоп близько 300 автомобілів
17.12.2012 | 17:11
Прес-служба Міністерства оборони

На різних ділянках траси Київ-Чоп між населеними пунктами Буськ та Броди працює близько 200 чоловік особового складу Збройних Сил та 17 одиниць військової техніки. За минулу добу військові допомогли розблокувати та звільнити зі снігового полону близько 300 автомобілів. Про це 17 грудня 2012 року повідомив перший заступник командувача Західного оперативного командування генерал-майор Сергій Ніколаєв на брифінгу для ЗМІ у Львові.

Генерал-майор Сергій Ніколаєв окреслив ситуацію, що склалася у зоні відповідальності оперативного командування внаслідок погіршення погодних умов.

За його словами, найменше відчули розгул стихії Закарпатська та Волинська області. Проте й там місцева влада та комунальники подекуди потребували допомоги.

«Найбільш проблемною ділянкою залишається відтинок траси Київ-Чоп між населеними пунктами Буськ та Броди, де у снігових заметах заблоковано автомобільний транспорт. Вже пішла друга доба, як для розв’язання цієї надзвичайної ситуації залучено військовослужбовців та техніку семи військових частин та з’єднань Збройних Сил України», – повідомив він.

«Першими на допомогу потерпаючим у сніговій пастці вирушили військові Бродівського гарнізону – вертолітники 3 окремого полку армійської авіації на чолі з полковником Ігорем Єрьоменком. Згодом підтягнуто сили та засоби з інших гарнізонів. Було навіть таке, що важкі трейлери, які везли до місця роботи спеціальну інженерну техніку з інших гарнізонів, застрягали у заметах на дорозі. Тоді доводилося звантажувати прибиральні машини й пробивати собі шлях до місця події», – повідомив генерал-майор Сергій Ніколаєв. 

Зараз для об’єктивного контролю та керівництва виконання робіт військовослужбовцями на місці подій, за дорученням Міністра оборони України перебуває начальник Генерального штабу ЗС України генерал-полковник Володимир Замана.

Зі слів військового посадовця, ближче до 15.00 17 грудня погодні умови на трасі знову почали погіршуватись: піднявся сильний вітер, почалася заметіль. Фактично, військові, зважаючи на таку погодну ситуацію, змушені постійно розчищати нещодавно пройдені важкою інженерною технікою кілометри.

Генерал-майор Сергій Ніколаєв зазначив, що військовими розгорнуто декілька пунктів обігріву для особового складу та водіїв автотранспорту, який стоїть у корках на трасі.

 

версія для друку