українська російська англійська
Уряд прийняв розпорядження, спрямоване на підвищення ефективності використання коштів у науковій сфері
17.12.2012 | 17:27
Прес-служба Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації

17 грудня на засіданні Кабінету Міністрів України було прийнято розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів на період до 2017 року щодо реалізації Концепції реформування системи фінансування та управління науковою і науково-технічною діяльністю».

Реалізація плану заходів спрямована, перш за все, на створення умов для підвищення ефективності використання державних коштів у сфері наукової та науково-технічної діяльності, а також залучення у цю сферу коштів приватного бізнесу.

Проектом запроваджується надання на конкурсній основі державної грантової підтримки прикладних наукових досліджень та науково-технічних розробок, спрямованих на створення перспективних новітніх технологій та високотехнологічної продукції. Також будуть удосконалені існуючі методи оцінювання наукової та публікаційної діяльності з метою впровадження єдиної системи наукометричного оцінювання.

В рамках плану заходів опрацьовуватиметься питання перспективного формування державного замовлення новітніх технологій на дворічний період з урахуванням прогнозних показників бюджету.

Планується вжити заходів щодо запровадження механізму участі бюджетних установ у створенні господарських товариств шляхом внесення до статутного капіталу права інтелектуальної власності. Крім того, буде удосконалено податкове законодавство в частині оподаткування операцій з проведення наукових досліджень і науково-технічних розробок за рахунок грантів міжнародних організацій, у тому числі із ввезення на територію України безоплатно наданого наукового обладнання, а також щодо оподаткування ПДВ робіт з проведення наукових досліджень і науково-технічних розробок, що виконуються за рахунок коштів державного бюджету.

 

версія для друку