українська російська англійська
КДТРК підписала протокол про співробітництво з Хейлунцзянським телебаченням Китаю
17.12.2012 | 18:32
Прес-служба Державного комітету телебачення і радіомовлення

17 грудня в Держкомтелерадіо України відбулося підписання протоколу про співробітництво між Київською державною регіональною телерадіокомпанією та Хейлунцзянським телебаченням з м. Харбін (Китайська Народна Республіка).

Від української сторони документ підписав генеральний директор КДТРК Олександр Савенко, від китайської - заступник директора Хейлунцзянського телебачення Лю Нін.

Участь у зустрічі також взяли президент Євразійської академії телебачення і радіо Валерій Рузін, голова Асоціації працівників ЗМІ України Віктор Петренко та представники Хейлунцзянського телебачення.

Протокол про співробітництво передбачає проведення в Україні з 17 по 21 грудня Тижня Хейлунцзянського телебачення та встановлення довгострокового співробітництва між двома телерадіокомпаніями, зокрема в частині обміну телепрограмами та спільного виробництва передач.

Сторони відзначили необхідність здійснення обміну інформацією про суспільно-політичне, економічне і культурне життя держав та обговорили деталі проведення Тижня Хейлунцзянського телебачення в ефірі українського телебачення, зокрема Київської державної регіональної телерадіокомпанії.

За словами очільника КДТРК Олександра Савенка, подібний проект впроваджується на регіональному телебаченні України вперше. Раніше програми Хейлунцзянського телебачення транслювалися на ТРК в Московській області.

«Ми перші розпочали таку традицію і продовжуватимемо наше співробітництво в цьому напрямку і надалі, - сказав Олександр Савенко. – Від сьогодні на нашому телеканалі стартує тиждень Хейлунцзянського телебачення. Глядачі матимуть змогу побачити фільми про досягнення, культуру, традиції, науку Китаю».

Також він повідомив, що за декілька днів після проведення цього заходу документалістика, надана китайськими телевізійниками, вийде в ефірі «Всесвітньої служби «УТР». Таким чином, продукцію Хейлунцзянського телебачення побачать не лише українські глядачі, але й за кордоном.

Як зазначив заступник директора Хейлунцзянського телебачення Лю Нін, проведення Тижня має неоціненне значення для культурного обміну і встановлення зв’язків між двома країнами в сфері телевізійної індустрії.

«Тиждень Хейлунцзянського телебачення, організований в Києві, дасть можливість нашим українським партнерам, глядачам ближче познайомитися із Китаєм, зокрема з провінцією, яку ми представляємо», - сказав Лі Нін.

За його словами, представники телебачення з м. Харбін проводитимуть з українськими телеканалами переговори та обмінюватимуться думками щодо можливості подальшої трансляції програм Хейлунцзянського телебачення і розширення рамок співпраці.

Насамкінець президент Євразійської академії телебачення і радіо Валерій Рузін вручив Лю Ніну сертифікат членства в Академії та подякував за активну участь китайського телебачення в телерадіофестивалях, що проводяться в Україні та Росії. Зокрема, це фестивалі «Перемогли разом», «Агросвіт» та інші.

Валерій Рузін також подякував Держкомтелерадіо та КДТРК за розуміння важливості культурних контактів і розвитку зв’язків у цій царині.

 

Довідково

 Підписання протоколу про співробітництво між КДТРК та Хейлунцзянським телебаченням з м. Харбін (КНР) відбулося з метою налагодження та поглиблення співпраці між двома телеорганізаціями, а також в рамках подальшої імплементації Угоди про співробітництво між Державним комітетом телебачення і радіомовлення України і Головним державним управлінням радіомовлення, кінематографії та телебачення Китайської Народної Республіки у сфері телебачення і радіомовлення від 14 листопада 2011 року.

Хейлунцзянське телебачення з м. Харбін засноване в 1958 році. Його аудиторія поширюється не лише на провінцію із 38 млн. населення, але й на весь Китай та частково – Росію.

 

версія для друку