українська російська англійська
У столиці відчинить двері новий дитячий будинок сімейного типу
18.12.2012 | 09:32
Київська МДА

Напередодні Дня святого Миколая, 18 грудня, за адресою: вул. Княжий затон, 9 гостинно відчинить двері дитячий будинок сімейного типу. Квартира, загальною площею 239 кв. м, стане затишною домівкою для десяти прийомних дітей та їхніх батьків-вихователів.

Привітає родину та передасть їм символічний ключ від нової оселі голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов.

Як неодноразово зазначав очільник КМДА, створення ДБСТ є одним із пріоритетних напрямків державної соціальної політики, адже це перший крок до відновлення життя дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах.

Нагадаємо, що Україна засвідчує поступову відмову від інтернатної форми виховання дітей-сиріт та дітей, які позбавлені батьківського піклування, та орієнтацію на створення і підтримку сімейних форм виховання.

Для України ДБСТ є відносно новою формою виховання. Будинки сімейного типу дозволяють забезпечити право кожної дитини на виховання в сім’ї та оптимальні умови для життєдіяльності дитини у випадку позбавлення родинного оточення, а також відповідають соціальним потребам гуманістичного виховання.

У Сімейному кодексі України ДБСТ визначається як окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, для забезпечення сімейним вихованням та спільного проживання не менш як п’яти дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість вихованців у будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних дітей.

 

версія для друку