українська російська англійська
Мін'юст пропонує затвердити порядок погодження умов санації держпідприємств за рахунок небюджетних коштів
18.12.2012 | 12:15
Прес-служба Міністерства юстиції

Міністерство юстиції пропонує затвердити порядок затвердження умов санації державних підприємств до порушення справи про банкрутство за рахунок не бюджетних джерел фінансування.

Відповідний проект  постанови Кабінету Міністрів з метою обговорення розміщений на сайті Мін‘юсту для надання зауважень і пропозицій (www.minjust.gov.ua, рубрика “Обговорюємо законопроекти») .

У результаті прийняття постанови буде затверджено порядок, згідно з яким до порушення провадження у справі про банкрутство, можна буде ініціювати процедуру санації, відновлення платоспроможності державного підприємства, запобігання його банкрутству за рахунок небюджетних джерел фінансування.

Так, згідно із запропонованим порядком, право ініціювати процедуру санації державного підприємства до порушення провадження у справі про банкрутство матимуть керівник державного підприємства або його кредитори.

Рішення про погодження проведення санації державного підприємства за рахунок небюджетних джерел фінансування може бути прийняте лише за певних визначених умов. А саме: якщо відсутні або недостатні бюджетні джерела фінансування; якщо у результаті реалізації заходів, передбачених планом санації, не передбачатиметься відчуження об‘єктів нерухомого майна державного підприємства, які забезпечують провадження основної виробничої діяльності підприємства; якщо реалізація заходів, передбачених планом санації, не обмежуватиме провадження державним підприємством його виробничої чи іншої діяльності і не впливатиме на цілісність його майнового комплексу.

У разі, якщо запропоновані заходи не забезпечуватимуть відновлення платоспроможності підприємства, уповноважений орган матиме право відмовити в погодженні проведення санації державного підприємства за рахунок небюджетних джерел фінансування.

Розробка Міністерством юстиції проекту постанови Кабінету Міністрів щодо затвердження Порядку погодження умов і порядку проведення санації державних підприємств до порушення справи про банкрутство за рахунок не бюджетних джерел фінансування обумовлена частиною шостою статті 5 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” у редакції Закону України від 22 грудня 2011 року № 4212-VI. Зокрема, даним законодавчим актом визначено, що умови та порядок проведення санації державних підприємств до порушення справи про банкрутство за рахунок інших джерел фінансування погоджуються із суб'єктом управління об'єктами державної власності у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Зауваження та пропозиції до указаного проекту постанови Кабінету Міністрів прийматимуться на адресу: м. Київ, вул. Артема, 73, Міністерство юстиції України, Департамент нотаріату, банкрутства та функціонування центрального засвідчувального органу, адреса електронної пошти: datsenko@minjust.gov.ua.

 

версія для друку