українська російська англійська
НКРЕ оприлюднила проект порядку надання обленерго компенсації втрат від постачання електроенергії населенню
18.12.2012 | 13:50
Прес-служба Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики на власному веб-сайті оприлюднила проект постанови «Про затвердження Порядку надання ліцензіатам з постачання електричної енергії за регульованим тарифом компенсації втрат від здійснення постачання електроенергії населенню та споживачам, прирівняним до населення».

Проект «Порядку надання ліцензіатам з постачання електричної енергії за регульованим тарифом компенсації втрат від здійснення постачання електроенергії населенню та споживачам, прирівняним до населення» встановлюватиме механізм надання компенсації втрат обленерго при здійсненні постачання електричної енергії населенню та споживачам, прирівняним до населення, за встановленими тарифами.

Цей проект було розроблено з метою удосконалення механізму визначення суми компенсації втрат від здійснення постачання електричної енергії населенню та споживачам, прирівняним до населення, та приведення у відповідність нормативної бази НКРЕ до законодавства України.

На даний час енергопостачальні компанії отримують компенсацію втрат (дотаційні сертифікати) від здійснення постачання електричної енергії населенню (побутовим споживачам) відповідно до Положення, затвердженого ще у 2001 році (постанова Національної комісії регулювання електроенергетики України № 184), яке на сьогодні не узгоджується з нормативною базою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, зокрема з постановами від 23.04.2012 № 497 „Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню” і № 498 „Про затвердження Порядку застосування тарифів на електроенергію”, та потребує суттєвого вдосконалення.

Крім того, необхідність удосконалення механізму визначення суми компенсації втрат від здійснення постачання електричної енергії населенню та споживачам, прирівняним до населення, виникла після проведеного аналізу динаміки споживання електричної енергії населенням за останні роки, який свідчить про суттєве зростання обсягів споживання електроенергії населенням по окремим енергопостачальним компаніям. Таким чином, виникають сумніви у достовірності такої інформації.

Так, затвердження нового Порядку передбачатиме визначення енергопостачальною компанією фактичних сум компенсації втрат від здійснення постачання електричної енергії населенню та споживачам, прирівняним до населення, у розрізі по кожному абоненту, а також сприятиме затвердженню прозорого та ефективного механізму надання обленерго компенсації втрат від здійснення такого постачання електроенергії.

Слід зазначити, що прийняття постанови НКРЕ «Про затвердження Порядку надання ліцензіатам з постачання електричної енергії за регульованим тарифом компенсації втрат від здійснення постачання електроенергії населенню та споживачам, прирівняним до населення» дозволить компенсувати збитки обленерго від здійснення постачання електроенергії населенню та споживачам, прирівняним до населення.

Постанову планується ввести в дію з 1 лютого 2013 року.

Із проектом постанови можна ознайомитися на офіційному веб-сайті НКРЕ в мережі Інтернет: http://www.nerc.gov.ua/index.php?news=3062.

Довідково

Проект постанови НКРЕ «Про затвердження Порядку надання ліцензіатам з постачання електричної енергії за регульованим тарифом компенсації втрат від здійснення постачання електроенергії населенню та споживачам, прирівняним до населення» оприлюднено як регуляторний акт з метою одержання зауважень і пропозицій згідно Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

 

версія для друку