українська російська англійська
В Україні сімейними формами виховання вже охоплено 74519 дітей-сиріт
18.12.2012 | 14:22
Прес-служба Міністерства соціальної політики

17 грудня 2012 року Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження «Про перерозподіл обсягу субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом «гроші ходять за дитиною» у 2012 році».

Як підкреслила заступник Міністра соціальної політики України Лідія Дроздова, представляючи проект акта на засіданні Уряду, необхідність зазначеного перерозподілу обумовлена відхиленням кількості влаштованих дітей-сиріт та дітей, позбавлених  батьківського піклування, протягом 2012 року в прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу від запланованих показників. Внаслідок цього у деяких регіонах України виникає надлишок або нестача коштів вказаної субвенції.

Прийняття розпорядження дозволить уникнути виникнення заборгованості та здійснити виплату державної соціальної допомоги у повному обсязі.

Як відомо, станом на 1 листопада ц.р. в Україні функціонують 706 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховуються 4763 дитини, та 3789 прийомних сімей, де виховуються 6645 дітей.

Протягом 10 місяців нинішнього року у прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу вже влаштовано 1835 дітей згаданої категорії, що на 798 дітей більше, ніж за аналогічний період 2011 року, усиновлено – 2255 дітей, влаштовано під опіку, піклування – 8428 дітей.

Таким чином, упродовж даного періоду в сімейні форми виховання влаштовано 12518 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Загалом у сімейних формах виховання (опіка, піклування, прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу) виховуються 74519 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, - 77,6% від загальної кількості дітей зазначеної категорії.

 

версія для друку