українська російська англійська
Схвалено Порядок надання та розміщення інформації торговцями та біржами в базі НКЦПФР
18.12.2012 | 14:23
Прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку схвалила Порядок подання та розміщення інформації в загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів торговцями цінних паперів та фондовими біржами. Відоповідне рішення було прийнято на плановому засіданні регулятора, що відбулося 11 грудня 2012 року.

«Документ розроблено регулятором з метою приведення існуючої нормативної бази Комісії у відповідність до норм чинного законодавства, згідно з якими торговці цінними паперами зобов’язані розміщувати дані в загальнодоступній інформаційній базі Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про всі вчинені поза фондовою біржею ним або за його участю угоди, а також фондові біржі про всі вчинені на ній правочини щодо емісійних цінних паперів. Так, порядок регламентує строки та склад інформації, яку торговці цінними паперами та фондові біржі повинні розкривати. Зокрема, такі профучасники мають надавати відомості щодо найменування торговця цінними паперами чи фондової біржі, дати вчинення правочину, найменування емітента цінних паперів, вид фінансового інструменту, кількість цінних паперів, вартість таких цінних паперів тощо. Ми сподіваємося, що зазначена інформація дасть змогу інвесторам та іншим зацікавленим особам орієнтуватися у цінах на відповідні цінні папери, а також будуть мати оперативний доступ до актуальної інформації про угоди на організованому та неорганізованому ринку», - пояснив необхідність новацій Олег Науменко, директор департаменту регулювання діяльності торговців та фондових бірж НКЦПФР.

Зокрема, даний Порядок було розроблено відповідно до змін, які були внесені до Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок».

Найближчим часом документ буде оприлюднено на офіційному сайті Комісії, де всі охочі зможуть ознайомитися з його текстом, а також направлено до профільних міністерств і відомств для погодження.

 

версія для друку