українська російська англійська
Наймасштабніші роботи зі снігоборотьби тривають на Південно-Західній, Донецькій та Львівській залізницях
18.12.2012 | 14:30
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту

Під час зимової негоди зусилля залізничників спрямовані на  забезпечення безперебійного та безпечного руху залізничного транспорту. На залізничних вузлових станціях, вокзалах, платформах та коліях тривають роботи зі снігоборотьби, у яких задіяні  переважно колійники, енергетики, зв’язківці, а також інші підрозділи залізниць України. Щодоби на ліквідації наслідків складних погодних умов, очищенні стрілочних переводів і колії від сніжних заметів, а також вокзалів і станцій задіяно більше 11 тис. залізничників та  майже 90 снігоочищувачів  та снігоприбиральної техніки.

Наймасштабніші роботи зі снігоборотьби тривають на Південно-Західній, Донецькій та Львівській залізницях, на території яких протягом останніх кількох діб спостерігається погіршення погодних умов.

Упродовж останньої доби товщина снігового покриву в районі станцій Жмеринка сягає 50 см, Коростень – 40 см, Київ – 35 см (Південно-Західна залізниця), Тернопіль – 30 см та Івано-Франківськ – 25 см (Львівська  залізниця).

Рух поїздів не припиняється, вокзали працюють у звичайному режимі.

Рясні снігопади та хуртовини упродовж останніх двох тижнів призвели до падіння на колії та лінії електропостачання більше 100 дерев висотою 25-30 метрів, що  ускладнило рух поїздів на дільницях Жмеринка – Вінниця, Жмеринка – Хмельницький,  Шепетівка – Коростень,  Козятин – Фастів,  Фастів – Київ, Васильків-Мотовилівка та на напрямку Київ-Коростень, особливо на дільницях Спартак-Тетерів-Ірша-Пенизевичі Південно-Західної залізниці. Дерева знаходились поза межею смуги відведення залізниці. Найбільше дерев пошкодили лінії електропостачання залізниць 11 та 16 грудня.

Через пошкодження залізничної інфраструктури та в зв’язку із проведенням відновлювальних робіт частина поїздів на зазначених напрямках курсувала із обмеженою швидкістю.  Пошкодження залізничної інфраструктури оперативно ліквідували аварійні бригади.

 

Довідково

У структурних підрозділах Південно-Західної залізниці створено  чергові аварійні бригади, які у разі негоди проводитимуть ремонт будівель та споруд,  а також займатимуться відновленням інфраструктури у разі пошкодження мережі енергетичного господарства тощо.

Задіяно 18 снігоприбиральних машин СМ-2, 16 снігоочисних машин серії СДП. За добу беруть участь у снігоборотьбі від  2,5 тис. до 3,5 тис. працівників залізниці.

Загалом для забезпечення безперебійного та безпечного руху  поїздів на Столичній магістралі під час зимових опадів  підготовлено: 22 снігоприбиральні машини серії СМ-2, 35 снігоочисні машини СДП та 410 одиниць автодорожньої снігоочисної техніки, а саме: трактори, бульдозери.

Крім того, для забезпечення безперебійного руху залізничного транспорту відповідно підготовлено понад 3830 стрілочних переводів, з обладнанням  системи  пневмообдувку 3205 стрілочних переводів  та 625 стрілочних переводів  обладнаних системою електрообігріву.

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

версія для друку