українська російська англійська
Творчість Шевченка стане однією з головних тем Першого національного у 2013 році
18.12.2012 | 14:51
Прес-служба Державного комітету телебачення і радіомовлення

Творчість видатного українського поета, художника та громадського діяча Тараса Шевченка стане однією з головних складових програмного наповнення Першого національного у 2013 році. Таке рішення прийняла НТКУ під час планування телевізійного ефіру на наступний рік.

Подібна широкомасштабна акція приурочена до 200-річчя від дня народження Кобзаря, який, нагадаємо, відзначатиметься 9 березня 2014 року. Вшановуючи пам’ять Тараса Шевченка та звертаючись до його спадщини, НТКУ хоче продемонструвати суспільству, яку виховну і просвітницьку роль має телебачення в Україні.

У наступному році зміниться не лише програмне наповнення Першого національного, але й його графічне оформлення. У 2013 році наповненням заставок стануть картини та уривки з вибраних творів поета.

Журналісти програм «Підсумки дня» і «Підсумки тижня» протягом року створюватимуть великий цикл сюжетів, присвячених окремим сторінкам життя і творчості Тараса Шевченка. Вони планують побувати фактично в усіх містах і містечках, де проходило життя і навчання великого поета - Моринцях і Кирилівці, Києві, Санкт-Петербурзі тощо.

Перший національний також запропонує багатьом знаковим громадським діячам взяти участь у створенні шевченківських проектів. Йдеться, передусім, про запис відповідних роликів, у рамках яких відомі українці будуть читати свої улюблені уривки з поезій Шевченка.

Обіцяє телеканал і документалістику. Наразі планується створення двох масштабних документальних фільмів, присвячених маловідомим сторінкам життя Кобзаря і значенню його творчості для сучасного світу. Стрічка «Кріпость Шевченка (Ген свободи)» розповість про те, що спонукає не лише українців, але й інші народи шанувати пам'ять поета та встановлювати йому пам’ятники, яких у світі наразі налічується не менше 1100. Другий же фільм буде знятий за моделлю документальної драми «Удивительные миры Циолковского», відзнятої у 2011 році з широким застосуванням комп’ютерної графіки та 3D-ефектів.

Для найменших своїх глядачів телеканал ініціює виробництво мультиплікаційного серіалу про великого поета. Цей проект розрахований на декілька років, але перші серії мультфільму дітлахи зможуть переглянути уже влітку наступного року.

Також упродовж 2013 року в ефірі Першого національного буде транслюватися серія 3D-роликів під назвою «Невідомий Шевченко». Для їх виробництва телеканал має намір звернутися за допомогою до відомих науковців, зокрема, до співробітників Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України.

Наразі ж НТКУ фактично оголошує про початок пошуку меценатів, які могли б долучитися до проекту створення повноцінного художнього фільму про Кобзаря. Зі свого боку телеканал обіцяє взяти на себе вирішення всіх питань, пов’язаних з написанням сценарію, пошуком акторів, режисурою, зйомками і пост-виробництвом.

 

версія для друку